Hokejisti v priamom boji o prvú priečku nevyužili domáce prostredie

8. februára 2022 | | |  |
Zdroj: Attila Gecse

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou neúspešný zápas proti lídrovi tabuľky z Trebišova. Hostia, ktorí ešte túto sezónu neprehrali, si poradili v sobotu, 5. februára, s domácou R. Sobotou 1:6. Išlo o posledný domáci zápas Soboťanov v základnej časti 2. hokejovej ligy.

V drese domácich sa po prvýkrát predstavil aj brankár Marek Šimko, ktorý má za sebou 317 zápasov v najvyššej hokejovej súťaži. Druhým nováčikom bol mladý hokejista Adrián Daniš.

Do vedenia sa ako prví dostali hostia, ktorí strelili úvodný gól v oslabení. Autorom gólu bol v 3. minúte Ivan Fedorko. Do konca prvej tretiny nepadol žiadny gól, no oba tímy vykazovali veľkú snahu.

V 27. minúte zápasu sa dokázali domáci vrátiť do zápasu a vyrovnať stav na 1:1. Autorom gólu bol práve nováčik Daniš. Ku slovu sa však na to dostali hostia. Už v 28. minúte dokázali Trebišovčania navýšiť skóre na 2:1 gólom z hokejky Matisa. V 31. minúte navýšil Trebišov stav už na 3:1. Autorom presného zásahu bol Tomáš Stríž. Do konca druhej tretiny pridali hostia ešte jeden presný zásah. Minútu pred koncom navýšil na 4:1 Halás.

Hneď v úvode poslednej tretiny sa Michal Slovák dostal do bitky s Tomášom Valečkom, čo znamenalo koniec pre oboch hráčov v stretnutí. Ešte pred koncom druhej tretiny skončil na trestnej lavici Peter Filipiak a hostia mali k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Tú sa im podarilo využiť a v 42. minúte navýšili stav na 5:1 gólom Marcinka.

Hostia hrali aj ďalšiu presilovú hru v 54. minúte. Aj tá bola pre nich úspešná a dokázali ju expresne využiť. Na 1:6 tak navýšil strelou od modrej čiary Hopkovič. Zápas tak skončil výsledkom 1:6. Soboťanov ešte čakajú dva duely v základnej skupine, konkrétne na ihriskách Brezna a Sabinova.