Hokejisti vyhrali desaťgólovým rozdielom

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v poslednom domácom zápase proti Sabinovu 11:1. Ide o doteraz najvyššie víťazstvo Soboťanov v tejto sezóne.

Domáci vstúpili do zápasu miernym tempom. V prvej tretine dali Soboťania prvý gól v šiestej minúte zásluhou Vorobyeva. Hostia dokázali ešte v tejto časti vyrovnať zásluhou Kivadera. Soboťania navýšili skóre ešte v prvej tretine a to v poslednej minúte gólom Gábora.

Gólostroj domácich sa rozbehol už v druhej tretine, ktorú vyhrali 6:0. Postupne sa presadzovali hneď niekoľkí hráči. V 25. minúte zvýšil na 3:1 Kirill Romanov, v 31. minúte sa presadil Filipiak, o minútu neskôr Jakubík a o dve minúty na to opäť Gábor. Do piatich minút pridali Soboťania ešte dva góly a to v 35. minúte druhým presným zásahom Jakubík a v 39. minúte zavŕšil hetrik Gábor.

V tretej tretine si hostia tiež nepripísali žiadny gólový zásah. Na druhej strane, Soboťania pridali ďalšie tri kúsky a zavŕšili zápas s výsledkom 11:1.

HKM Rimavská Sobota figuruje v tabuľke na treťom mieste, hneď za Kežmarkom a Trebišovom, s ktorými Soboťania prehrali. Najbližší zápas ich čaká v sobotu 6. novembra na ľade Bardejovu. Nasledujúci domáci duel odohrajú 13. novembra proti Breznu B.