Hokejisti zvládli domáci duel proti favorizovaným Topoľčanom

3. decembra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v piatkovom (1. decembra) 21. kole na domácom ľade proti favorizovaným Topoľčanom 6:4. V tabuľke si tak upevnili desiatu priečku a bodovo sa dotiahli na deviaty AquaCity Pikes.

Prvá tretina zápasu nepriniesla žiadne zásadné momenty, do šatní sa šlo za stavu 0:0. O niečom inom ale bola prostredná časť hry, v ktorej padlo sedem gólov, z toho päť na domácej strane. Už po 51 sekundách otvoril skóre Shabanov v presilovej hre. O tri minúty neskôr dokázali hostia zásluhou Legalina vyrovnať.

Tridsiatadruhá minúta priniesla opäť vedenie R. Soboty, ktoré prinavrátil Cútt. Už o osemdesiat sekúnd bolo opäť vyrovnané, presadil sa Gergel. Posledná päťminútovka ale vyšla domácim fantasticky, pridali tri góly, jeden v presilovke, ďalší v normálnom počte a ten piaty v oslabení. Presadili sa Shabanov, Nazarov a Solomonchak.

Topoľčany sa snažili v poslednej tretine vrátiť späť do zápasu. V 47. minúte znížili na 3:5 zásluhou Sedláka, no už o minútu neskôr strelil šiesty gól domácich v zápase Solomonchak. Bodku za stretnutím dal v 58. minúte Legalin, ktorý uzavrel skóre na 6:4 pre domácich.

Soboťania odohrajú najbližšie kolo až na Mikuláša, teda 6. decembra. Vycestujú k tabuľkovému susedovi do Trebišova, kde bude priamy súboj o 10. miesto. Soboťanov ešte pred Vianocami čakajú štyri zápasy, z toho dva domáce.

Uprostred mesiaca, 15. decembra, privítajú na svojom ľade Trnavu, o dva dni neskôr Považskú Bystricu, čím začnú už tretiu sériu vzájomných zápasov. Následne vycestujú 20. decembra do Dubnice a o dva dni neskôr do ďalekej Skalice.