No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Pozrite si, čo príroda vytvorila za krátky čas nad R. Sobotou

zahoranyPrevísajúce zasnežené stromy vytvárajúce akoby tunel. Biele polia a lúky, z ktorých sála pokoj, ktorý „narúšajú“ iba pasúce sa jelene či srnky. A okrem nich niet na vôkol živej duše. Nejde len o našu predstavu, ale o realitu, o ktorú sa postarala včera podvečer perinbaba nad Rimavskou Sobotou v blizkosti obce Horné Zahorany. Na takúto scenériu stačila pani Zime necelá hodina a o približne 260 m.n.m. viac ako je Rimavská Sobota, aby vytvorila rozprávkovú zasneženú krajinu.

Za priaznivého počasia sa z obce naskytne pohľad na hrebene Nízkych Tatier akými sú majestátna Kráľova hoľa či Ďumbier.
„Niekedy keď bol ešte v prevádzke penzión, tak si to zasnežené okolie v zime prišli fotiť fotografi. Je to pekný pohľad a zaujal veľa fotografov, rovnako ľudia, ktorí prechádzajú cez našu obec sa zastavujú a pozerajú si Kráľovu hoľu, ktorú je od nás vidieť a fotia si ju,“ povedala pre Rimava.sk starostka obce Horné Zahorany Zuzana Vysokaiová, podľa ktorej veľa ľudí netuší aká je v okolí obce krásna príroda, a to nielen v zimnom období. Z obce vedie cesta aj na rozhľadňu Maginhrad.

Cesta III. triedy medzi Rimavskou Sobotou a Hornými Zahoranmi patrí medzi obľúbené trasy pre bežcov ako aj cyklistov. Jedným z dôvodov je najväčšie prevýšenie v okolí R. Soboty, úsek patrí aj k trase jesenných cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu.

 

Ako však poznamenala, pod ťarchou snehu sa stromy lámu a preto je potrebné v niektorých úsekoch cesty smerom na Horné Zahorany zvýšiť opatrnosť. „Najmä autobusy a väčšie autá majú miestami problém prejsť. Musím na to upozorniť aj cestárov, lebo na jednom úseku boli stromy už priveľmi nízko,“ uviedla starostka.

 

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross