No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HORNÉ ZAHORANY: Rodine s piatimi deťmi vyhorel dom. Ľudia sa spojili, aby im pomohli

Zima, mráz a beznádej. Aj to pocítila rodina s piatimi malými deťmi, žijúcej v časti Boľfova osada obce Horné Zahorany, ktorej v utorok večer vyhorel dom. Zatiaľ čo mama detí išla ukladať spať jednu zo svojich malých ratolestí, jej trojročná dcérka si zobrala zopár uhlíkov z pece do izby. Kým sa ale mama Ľubica spamätala bolo už pozde.

Rodina tak behom okamihu ostala bez strechy nad hlavou. Ako povedala pre Rimava.sk Ľubica Kretová, hoci je to tragédia, svoju malú dcérku nebude za to viniť. „Ona ešte nevie, čo sa to vlastne stalo. Je to samozrejme tragédia, ale viniť malé dieťa nepomôže nielen nám, ale ani jej samotnej,“ poznamenala. Podľa jej slov sa zatiaľ nasťahovali do malej letnej kuchynky neďaleko domu. „V dome sa momentálne bývať nedá. Izby sú začmudené, niektorý nábytok zhorel. Snažíme sa však izby v dome vyčistiť, aby sme aspoň Vianoce mohli tam ako-tak tráviť, pretože do letnej kuchynky sa aj s nutnými vecami pre malé deti všetci nezmestíme,“ povedala mama piatich detí vo veku od 1,5 roka do 12 rokov.

Po tejto udalosti sa však našli dobrí ľudia, ktorí im doteraz pomohli materiálne i finančne. Ľubica je vďačná všetkým známym, ale aj neznámym ľuďom, ktorí sa im rozhodli pomôcť v tejto situácii. Ako pre Rimava.sk uviedla starostka obce Horné Zahorany Zuzana Vysokaiová, budú sa snažiť urobiť všetko, aby rodine pomohli. „Je to slušná rodina. Mama je doma s malými deťmi, pracuje iba jej manžel. Pomôcť im však nevedia ani ich rodičia. Jej manželovi rodičia zomreli a pani Ľubici samotní rodičia majú toho veľmi málo,“ priblížila.

Vďaka pomoci iným však aj po tejto nešťastnej udalosti si deti mohli užiť Mikuláša. „Plakala som, keď deťom doniesli balíčky. Iní nám doniesli oblečenie, paplóny a ďalšie potrebné veci. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomohli,“ avizovala Ľubica. Pomôcť môžete aj Vy. S materiálnou alebo finančnou pomocou na opravu vyhoreného domu sa môžete obrátiť na Obecný úrad v Horných Zahoranoch. Kontakt nájdete na stránke obce.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ľubica Kretová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross