No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Horúčavy budú vládnuť aj cez víkend, ochladenie nájdete aj na týchto miestach

Horúčavy sa premietnu aj do blížiaceho sa víkendu a s tým počítajú aj niektoré samosprávy, ktoré otvoria alebo už aj otvorili kúpaliská. V regióne Gemer-Malohont máte na výber z niekoľkých stredísk.

V piatok 14. júna oficiálne otvorili kúpalisko v Hnúšti. Návštevníci sa môžu tešiť na rekreačný bazén ako aj detský bazén. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal primátor mesta Roman Lebeda, pre tento rok pripravili zopár noviniek. „Doplnili sme slnečníky, nakúpili sme 50 kusov nových lehátok. Novinkou sú uzamykacie skrinky, nový bufet, nafukovací hrad a trampolína,“ priblížil primátor s tým, že budúcnosť kúpaliska chcú smerovať na mladé rodiny s deťmi. Osviežiť sa môžete od 9:00 do 18:00 hod.

Dnes 15. júna čaká aj otvorenie bazénového komplexu v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Otvorenie je naplánované na 9:30 hod. Za letným osviežením v bazénovom komplexe sa budete môcť odviesť aj vyhliadkovým vláčikom, ktorý v sobotu štartuje o 9:00 hod. spred Radnice na Hlavnom námestí. Otváracia doba do 31. júla je od 9:30 do 20:00 hod.

Vodné radovánky si však užijete aj v Tisovci. Samospráva aj tento rok už 1. júna otvorila pre verejnosť bazén v areáli Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa. Ako povedal pre Rimava.sk prednosta Mestského úradu Tibor Tokár, cez víkendy majú pre verejnosť otvorené počas celého dňa,od 8:00 do 19:00 hod., pričom počas pracovného týždňa sa návštevníci môžu osviežiť od 15:00 do 18:00 hod. „Keďže dopoludnia prebieha vyučovací proces,“ ozrejmil. Rovnako 1. júna otvoril svoje brány aj vodný svet Kúpaliska v Číži. V tejto letnej sezóne si užijete aj nočné kúpanie.

Na výber však máte aj osvieženie v prírodnej vode, a to priamo v tej najteplejšej na Slovensku. Schladiť sa môžete aj vo vodnej nádrži Teplý Vrch, ktorej teplota vody prevyšuje 25 stupňov Celzia. O niečo ďalej, ale predsa ju navštevujú aj našinci, je vodná nádrž Ružiná, ktorá taktiež hlásia teplotu vody nad 25 stupňov Celzia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross