No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Horúcou témou výboru mestskej časti Rožňavská budú opäť pozemky pri LUXe

perex-luxVýbor mestskej časti Rožňavská-Šibeničný vrch-Sabová-Vinica bude opäť zasadať. Témou štvrtkového stretnutia bude znovu odpredaj pozemkov pri LUX-e na Ulici Družstevnej. Majiteľ budovy Štefan Czakó chce pozemky o výmere približne 2 tis. metrov štvorcových opakovane od mesta odkúpiť a vybudovať na nich oplotený areál a oplotené parkovisko. S týmto zámerom ale nesúhlasia členovia výboru tejto mestskej časti. Rovnako aj Komisia výstavby, dopravy a životného prostredia, taktiež Komisia pre rozvoj mesta a služby, európske projekty a cezhraničnú spoluprácu i Komisia finančná.

Témou odpredaja sa zaoberalo aj mestské zastupiteľstvo na svojom decembrovom zasadnutí v roku 2016. Napokon tento bod stiahli z rokovania, keďže podľa niektorých poslancov by zastupiteľstvo malo rešpektovať stanovisko obyvateľov ako aj jednotlivých komisií.

Podľa materiálov na vtedajšie rokovanie, dôvodom prečo chce Czakó od mesta odkúpiť priľahlé pozemky je, že budova je voľne sprístupnená zo všetkých strán a už niekoľko desiatok rokov bojuje s vandalizmom. „Plochu vedľa budovy tvorí časť spevnenej plochy a väčšiu časť tvorí zeleň s nízkymi krovinami, ale aj stromami. Túto zeleň využívajú dlhé roky bezdomovci, hlavne v letných mesiacoch, kroviny využívajú ako verejný záchod a všade za sebou zanechávajú neporiadok, čím degradujú celé okolie,“ uvádza sa v správe, podľa ktorej práve z týchto dôvodov požiadala firma o odpredaj priľahlých pozemkov, kde by chcela vybudovať prístupové cesty, spevnené plochy pre zásobovanie objektu ako aj parkoviská pre návštevníkov obchodných prevádzok, ale aj pre samotných prevádzkovateľov.

Žiadateľ za pozemky ponúka 12 eur/m², čo odôvodňuje tým, že pozemky budú slúžiť ako parkovacie plochy počas dňa aj verejnosti. Podľa správy mesto v tejto lokalite odpredávalo pozemky v cene od 19 – 20 eur /m² a pre účely vybudovania parkovacích plôch samospráva odpredávala v roku 2015 pozemky na Ulici Gorkého v cene 12 eur/m².

Na januárovom zasadnutí VMČ Rožňavská-Šibeničný vrch-Sabová-Vinica členovia výboru prezreli spoločne aj so Štefanom Czakóom danú nehnuteľnosť a oboznámením sa s jeho zámerom výstavby vznikla dlhšia diskusia. Keďže sa im nepodarilo vyriešiť danú problematiku, na návrh predsedu VMČ Róberta Kuvika, výbor odsúhlasil verejné zasadnutie s občanmi priľahlých ulíc (Ulica Družstevná a Rožňavská) na štvrtok, 23. februára.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross