No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodáčka z Hrachova reprezentuje Slovensko na prestížnej cyklistickej súťaži v Juhoafrickej republike

Zdroj: FB Martina Krahulcová

HRACHOVO/JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Rodáčka z Hrachova a úspešná slovenská cyklistka Martina Krahulcová reprezentuje Slovensko na prestížnom cyklistickom podujatí Cape Epic, ktoré sa koná v Juhoafrickej republike (JAR).

Na turnaji preteká v tandeme s ďalšou úspešnou slovenskou cyklistkou Jankou Keseg Števkovou. Podujatie sa začalo v nedeľu 24-kilometrovým prológom a trvá až do 27. marca. Tvorí ho celkovo sedem etáp s približnou dĺžkou 100 kilometrov.

Článok pokračuje pod reklamou


Krahulcová spolu so Števkovou majú za sebou spomínaný prológ a aj prvú etapu, ktorá merala 92 kilometrov. V oboch disciplínach skončili vo svojej kategórii v prvej desiatke. Kým v prológu obsadili ôsme miesto, v prvej etape si vybojovali šiestu priečku.

Slovenky stratili 48 minút na víťaznú dvojicu z tímu Ninetyone-Songo-Specialized Haley Batten a Sofia Gomez Villafane. Celkovo sa v ženskej kategórii predstavuje 18 dvojíc.

Článok pokračuje pod reklamou


Ide historicky o prvý ročník, na ktorom sa zúčastňuje čisto slovenský tandem. V minulosti si Števková, ktorá je viacnásobnou majsterkou Slovenska a účastníčkou olympiády, tieto preteky vyskúšala už trikrát, no pre Krahulcovú ide o premiéru.

Cyklistky pretekajú na horských bicykloch a musia zvládnuť niekoľko náročných stúpaní v ťažkom teréne. Ide zároveň o najviac medializované preteky na horských bicykloch v celom svete a na každom ročníku sa môže zúčastniť len 680 dvojíc z celého sveta.

Ak chcete sledovať všetky preteky live, alebo vás zaujímajú zostrihy, môžete tak urobiť na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross