No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hrade Modrý Kameň bude patriť poľovníkom, malých poteší Hračkovisko a veľkých guľáš

Hrad Modrý Kameň v neďalekom okrese Veľký Krtíš ožije v prvý voľný deň poľovníkmi, stredovekom, ale aj dobrou hudbou i jedlom. V jeho priestoroch sa v sobotu, 8. septembra, uskutoční podujatie pod názvom Poľovnícke dni 2018. Rimava.sk o tom informovala Katarína Hanková Jančeková z Slovenského národného múzea - Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň. Vstupné na podujatie je 3 euro/dospelí a 1 euro/deti a dôchodcovia.

Podľa jej slov celodenný program začne o 10:00 hod. slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade Modrý Kameň. Nebude chýbať ani súťaž vo varení poľovníckeho guľáša. „Tradičnej súťaže vo varení poľovníckeho guľáša sa zúčastní 13 poľovníckych združení a spolkov,“ priblížila Jančeková. Ako ďalej uviedla, kynológovia návštevníkov zoznámia s poľovnými plemenami psov a rovnakej téme bude venovaný aj seminár o 14:00 hod. s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi. V priestoroch kaplnky Sv. Anny o 15:00 hod. vystúpia Citaristi z Neniniec. „Počas celého dňa je možnosť zapojiť sa do množstva súťaží, napríklad v ručnom pílení dreva, hode kyjakom, streľbe zo vzduchovky a podobne,“ avizuje Jančeková.

Organizátori nezabudli ani na malých návštevníkov. Pre deti je pripravené spoznávanie prírody formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky Čo vieme o lese? Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Popoludní sa návštevníkom predstaví skupina Ricasso – šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku. Počas celého dňa budú expozície v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek ako aj bábkarské tvorivé dielne a interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku otvorené. Najmenších poteší Hračkovisko v múzeu.

Podujatie moderuje Veronika Paulovičová spolu s hercom a režisérom Ľubomírom Paulovičom. Hudobnú produkciu Mariána Čekovského & band ako hosť doplní výherca II. ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar Lukáš Adamec.

Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý Kameň organizuje Slovenské národné múzeum - Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v spolupráci Obvodnou poľovníckou komorou Veľký Krtíš, Slovenským poľovníckym zväzom, okresnou organizáciou Veľký Krtíš a Lesmi SR.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross