No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hradová odhalila svoju jesennú krásu pred celým Slovenskom

3. októbra 2016 |  | | |

perex-hradovaSkalný vrch Hradová nad Tisovcom láka mnoho návštevníkov. Je miestom, odkiaľ sa vám naskytne dychvyrážajúci výhľad na okolitú prírodu Muránskej planiny. Vrch Hradová je pôsobivý v každom ročnom období a práve v tom aktuálnom, na jeseň, si ho vybrali aj redaktori magazínu o cestovnom ruchu, turistike, horolezectve, horských a extrémnych športoch. Počas cesty na vrchol ich sprevádzal Dušan Kojnok, predseda KST KOS Rimavská dolina Tisovec, ktorý pre Rimava.sk priblížil ich spoločný výstup.

„Prechodu sa zúčastnilo, okrem moderátorky, jej kamarátky z Čiech a kameramana aj päť našich členov. Okrem mňa ešte Andrea a Pavel Blahovci, Milan Slabej, Valéria Guspanová,“ poznamenal Kojnok s tým, že skupina prešla celú 11 kilometrov dlhú trasu. „Už po prvej polhodine šlapania sa kameraman rozplýval nad krásou územia. Stále sme mu však vraveli, že to ešte nie sme ani pri zástave a na vrchole, či hrebeňoch,“ povedal s úsmevom predseda turistického oddielu. Ako zároveň spomenul, rovnako aj redaktorka obdivovala okolitú krásu, ktorá podľa jej slov bola pred zrakmi iných ukrytá.

Pozrite si krátke video z relácie

„Nič nechceme skrývať a sme radi, že teraz to bude môcť vidieť prostredníctvom obľúbenej televíznej turistickej relácie ešte viac turistov,“ ozrejmil Kojnok. A ako dopadlo natáčanie do relácie s názvom Televíkend? Podľa Kojnoka veľmi dobre a ako prezradil, kameraman bude mať ťažký výber zo záberov. „Kameraman na záver trasy zhodnotil, že toľko materiálu už dávno nenatočil, až 1 hodinu 50 minút. A teraz vybrať z toho množstva musí vybrať 8 minút. Nezávidím mu,“ povedal predseda, podľa ktorého to s tvorcami relácie nebolo posledné stretnutie.

Hradová však má čo ponúknuť aj počas chladných zimných dní. Redakcia Rimava.sk si nenechala ujsť východ Slnka a to v samom úvode tohto roka v sobotu, 2. januára. Pozrite si zopár fotografií nielen z natáčania relácie, ale aj z východu Slnka nad Hradovou.

Zdroj: Rimava.sk, 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross