No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hudba, šport, história či turistika. Aj to bude vládnuť v Gemer-Malohonte počas víkendu

Ste milovník hudby, histórie, športovec alebo turista? Tak si počas tohto víkendu určite prídete na svoje. Práve v takom štýle si organizátori pripravili zopár podujatí, ktoré sa oplatí navštíviť. Pozrite si, kam vyraziť za tým svojím.Na hudbu, respektíva na jedinečné prepojenie medzi cimbalom, husľami a pop-rockovým štýlom sa môžeme tešiť už dnes, 17. augusta o 20:00 hod. Na nádvorí Čierneho orla sa v rámci Sobotského Jazztivalu predstaví skupina Cimbal Brothers, ktorej repertoár tvoria najznámejšie hity zahraničných i domácich interpretov, ale aj Oscarom ocenené filmové soundtracky, universal world music či sladby z klasickej hudby a to všetko v modernom štýle, ktorý ich charakterizuje. Vstupné je 9 eur, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a na mieste. Hudbou to bude žiť aj v sobotu, 18. augusta, v Kokave nad Rimavicou. Tamojší amfiteáter ožije na obidva víkendové dni 18. ročníkom Medzinárodného festivalu rómskej hudby a spevu, Balvalfestom. Zo slovenskej hudobnej scény sa prestavia Igor Kmeťo, Sendreiovci alebo Gipsy Čháve. Zo zahraničia to bude Móris Kwiet z Nemecka, Oláh Gispy Beats z Maďarska či Kaminiko z Česka.

Nielen hudbou to v sobotu bude žiť aj v Jelšave. Tam sa pri príležitosti 255. výročia prestavby kaštieľa Mikulášom Kohárym uskutoční Kaštieľny deň. Okrem spomínanej huby v podaní Duchoňovcov alebo Retro Trio Jelšava sa môžete tešiť na módnu prehliadku dobových kostýmov, inscenované ukážky zo života grófa Mikuláša Koháryho, ale aj na šermiarov či sokoliarov.

Sobota však bude aj o pohybe. Ten si užijete v obci Kružno, kde sa uskutoční 2. ročník futbalového turnaja Premiér Cup. V obci Rimavské Brezovo si pre zmenu zmerajú svoje sily dobrovoľní hasiči, a to na 10. ročníku dennej hasičskej súťaže O pohár predsedu DHZ Rimavské Brezovo. Na svoje si prídu aj milovníci prírody. KST Rimavská Sobota organizuje na sobotu, 18. augusta, turistický prechod na trase Zbojská st. – Kučelach – prameň Rimavy – salaš Zbojská – Zbojská st. Prihlásiť sa môžete ešte dnes, a to u vedúceho prechodu pána Štefáneka na čísle 0911 207 185 alebo u Zoltána Borbáša na čísle 0908 377 072.

Gemer-Malohont tak znova ožije podujatiami, z ktorých si vyberie každý. Či už je milovník hudby, športu, turistiky alebo histórie.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross