No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hudobné prepojenie Sendreiovcov a orchestra môžete zažiť aj vy, chystajú vystúpenie v Žiline

25. septembra 2023 | | |  | 

Prvý októbrový týždeň vás Vladimír Sendrei, spevák a predseda Kultúrno – výchovného občianskeho združenia Láčho drom, pozýva na koncert s jedinečnou fúziou kapely Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Štátneho komorného orchestra Žilina.

"Zámerom projektu je v dnešnej dobe zviditeľňovanie a prezentovanie rómskej kultúry, v podaní rómskej hudby a rómskeho spevu v multikultúrnom spojení Štátneho komorného orchestra zo Žiliny prostredníctvom spoločných koncertov hudobného zoskupenia Sendreiovcou gypsi band,“ vysvetlil Sendrei.

Organizáciou dvoch koncertov za účasti profesionálnych umelcov komorného orchestra, chcú zvýšiť povedomie a hlásenie samotných Rómov k rómskej kultúre, k svojej menšinovej identite a predstaviť širokej verejnosti spojenie profesionálneho štátneho zoskupenia so známym rómskym hudobným zoskupením na Slovensku i v zahraničí.

"Nie menej dôležitým poslaním projektu je pozitívna reprezentácia rómskej kultúry a priblíženie rómskej kultúry a jej nositeľov majoritnému (nerómskemu) obyvateľstvu. Realizáciou projektu chceme podporiť a formovať otvorenú multikultúrnu spoluprácu. Obsahovou náplňou projektu je séria dvoch koncertov v skomponovaných skladbách známeho skladateľa pána Slavomíra Soloviča pod taktoukou dirigenta Adriana Kokoša  vo vybratých priestoroch v Žiline a v Martine,“ doplnil Sendrei.

Spojenie živelnosti rómskeho folklóru a nekompromisnosti a dôslednosti vážnej hudby, spracovaním vybraných skladieb rómskeho folklóru do orchestrálnej podoby je unikátnym počinom nielen doma, ale aj v zahraničí. Projekt sa prvýkrát predstavil v lete 2015 na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda, kde si získal veľkú priazeň a odozvu publika.

Vstupenky si môžete zakúpiť online na tomto odkaze alebo aj v informačnej kancelárii ŠKO Žilina, ale tiež aj v deň koncertu vo foyeri na prízemí Domu umenia Fatra – rezervácie možné na tel. č. +421 41 245 1111 a [email protected].

Podujatie je spolufinancované zo zdrojov Kultminor.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross