No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Interpelácie o stavebných povoleniach, nákladoch na asfaltovanie či smetných kontajneroch

Na uplynulom mimoriadnom rokovaní mestských poslancov v Rimavskej Sobote bolo interpelácií  viac než to bolo doteraz bežné. Takpovediac tento bod rokovania patril poslancovi Jánovi Jurkemikovi, ktorý vedeniu mesta predložil päť interpelácií. Pýtal sa v nich nielen na náklady asfaltovania za obdobie rokov 2017 a 2018, ale aj na stavebné povolenia Mosta lásky v Mestskej záhrade.

Poslanec sa v rámci nákladov spojených s údržbou a opravou ciest a chodníkov v meste pýtal, ktoré konkrétne ulice boli zahrnuté do spomínanej údržby. A pokračoval: „koľko metrov štvorcových bolo zahrnutých, v akej hrúbke obrusnej vrstvy a aký typ obrusnej vrstvy bol použitý a hlavne akú záruku na prevedené práce poskytuje dodávateľ a ako bol likvidovaný odpad zo starej obrusnej vrstvy“.

V ďalšej svojej interpelácii žiadal vedenie meste o predloženie faktúr so všetkými prílohami, týkajúce sa mosta s mólom v Mestskej záhrade. Ako Jurkemik uviedol, most s mólom v Mestskej záhrade bol fakturovaný ako montáž mostíka a móla nad vodnou plochu v Mestskej záhrade v sume viac ako 26 tis. eur, zverejnená bola 6. júla 2018. „Následne iná faktúra má popis Materiál a práce - vyhliadkový most viac ako 5 tis. eur. Poprosil by som o dodanie položkovaných faktúr na uvedené faktúry so všetkými prílohami a hlavne keď v jednej faktúre je v popise plnenia uvedená montáž v druhej práca na vyhliadkový most, či sa jedná o totožnú stavbu alebo sú to dve rozdielne stavby,“ povedal Jurkemik. Rovnako sa pýtal na stavebné povolenie na Most lásky na bývalom plážovom kúpalisku. Podľa poslanca ide o vodnú stavbu, ktorú by mal povoľovať špeciálny stavebný úrad a nie mesto, nakoľko je stavba realizovaná na vodnej ploche. „Existuje takéto špeciálne povolenie, stavebné povolenie so stavebným projektom a prílohami a hlavne statický posudok na stavbu,“ pýtal sa poslanec.

Jeho ďalšie tri interpelácie sa týkali plánov či pomoci mesta. Ako Jurkemik poznamenal, obyvatelia obvodu Rožňavská sa na neho a jeho kolegov obrátili s otázkou, či mesto vie vyvinúť aktivity alebo aké sú jeho možnosti na zriadenie pobočky Pošty na sídlisku na Ulici Rožňavská. Poslanec interpeloval aj otázku občanov Sídliska Rožňavská na vedenie samosprávy ohľadom zavedenia či rozšírenia kamerového systému ako aj možnosti zavedenia komerčného bankomatu.

Poslanec sa dotkol aj „prehrabávania sa“ občanov zo slabších sociálnych skupín v kontajneroch. „Ako poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť sme boli kontaktovaní ohľadom vybudovania ochrany smetných kontajnerov najmä na komunálny odpad na Sídlisku Západ. Má mesto nejaké plány ohľadom vybudovania takýchto zariadení zamedzujúcich vysýpaniu smetí pri prehrabávaní sa v nich občanmi zo slabších sociálnych skupín,“ povedal Jurkemik.

Odpovede na týchto päť interpelácií ale poslanec nedostal priamo na mimoriadnom rokovaní, hoci podľa rokovacieho poriadku sa tak môže stať. Interpelácie však poslanec musí odovzdať aj v písomnej podobe a vedenie mesta prípadne interpelovaný by mali na ne písomne odpovedať v lehote do 30 dní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross