No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JARNÁ CENA: V prvú májovú nedeľu sa strhnú cyklistické boje

Do okrúhleho ročníka cyklistických pretekov Jarná Cena Jesenské ostáva už len pár dní. Boje zo sedla cestných bicyklov sa strhnú v nedeľu 5. mája, tradične z obce Jesenské. Desiatky pretekárov čaká 90-kilometrová trať, ktorá ich povedie južnou časťou nášho regiónu.

V poradí 5. ročník cyklopretekov bude aj tento rok medzinárodný. Na štart sa okolo 10:30 hod. postavia pretekári nielen z rôznych kútov Slovenska, ale o popredné miesta zabojujú aj cyklisti z Maďarska, Česka i Poľska. „Toto medzinárodné zastúpenie pretekárov sa nám každý rok splniť, čo sme veľmi radi,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Jozef Juhaniak. Nastúpenie budú mať aj domáci, a to v podaní Cyklistického klubu Rimavská Sobota. V jeho farbách sa však predstavia prevažne staršie ročníky. „Niektorým mladším jazdcom sme dali priestor, aby sa ukázali v iných kluboch,“ poznamenal Juhaniak s tým, že jedným z jazdcov, ktorý sa tento rok nepredstaví vo farbách CK Rimavská Sobota je Štefan Nôta. Na druhej strane dali podľa riaditeľa pretekov šancu iným členom klubu. Na trati sa predstaví 18-ročný Adam Palocsányi či 26-ročný Stanislav Stupár. Usporiadateľský klub, CK Rimavská Sobota, bude reprezentovať aj stálice týchto pretekov Vladimír Melo, Štefan Toth či Alexander Szabó.

Títo ako aj ostatní jazdci zabojujú na 90 kilometrov dlhej trati s prevýšením 500 metrov. V rámci trate ich čakajú tri horské prémie. Napriek stúpaniam pôjde o rýchle špurty či úniky a rýchlosť pretekárov budú môcť diváci zažiť aj v cieľovej rovinke. Organizátori však pre divákov aj tento rok chystajú sprievodný program. Ten bude v podobe vložených pretekov s názvom Na Sagana. Svoje umenie na dvoch kolesách budú môcť ukázať aj deti do 3 rokoch (kategória Mini), deti do 6 rokov (kategória Midi). Sklamané nemusia byť ani tie staršie deti do 8 rokov, ktoré budú pretekať v kategórii Vyžly, do 10 rokov to bude kategória Gepardov, do 14 rokov Kone a tí starší budú mať pre nedeľu súťažné označenie Ostatné medvede.

Bližšie informácie ako aj propozície i online registračný formulár pre pretekárov 90-kilometrovej Jarnej Ceny nájdete na stránke Cyklistického klubu Rimavská Sobota.

Program pretekov:

8:00 hod – 10:00 hod PREZENTÁCIA

10:05 – 10:15  poučenie vodičov sprievodných vozidiel

10:20 – 10:40  zoradenie konvoja a pretekárov v priestoroch štartu

10:45  slávnostný štart hlavných pretekov

11:00 – 12:30  sprievodný program v priestoroch štartu a cieľa

12:45 – 13:00  dojazd prvých pretekárov

13:00 – 14:30  vydávanie obedu

14:00  ukončenie pretekov

14:30  dekorovanie víťazov, TOMBOLA 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross