No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po Szidi Tobias zavíta už dnes do R. Soboty ďalší hudobný skvost, tentokrát brazílskych rytmov

Rimavská Sobota ožije brazílskymi rytmami. Vrámci druhého koncertu Sobotského jazztivalu vystúpi už tento týždeň v Čiernom orlovi na Hlavnom námestí výnimočné slovenské zoskupenie. Obohatené bude umelcami z Brazílie. Podľa organizátorov podujatia z Mestského kultúrneho strediska bude v projekte účinkovať Marco Antonio da Costa, jeden z najlepších brazílskych umelcov pôsobiacich v Európe, multitalentovaný spevák, gitarista, skladateľ a aranžér, ako aj Matheus Jardim, fenomenálny hráč na bicie nástroje.

V projekte nazvanom Brasil Jazz Session si Bartušovci – syn Alan Bartuš rodák z Lučenca (piano) a otec Štefan „Pišta“ Bartuš (kontrabas) pozvali k spolupráci úžasných umelcov. Spoločne tak tvoria pestrú autorskú hudbu príjemných brazílskych rytmov s letným nádychom, obohatenú o európske vplyvy a jazz.

Koncert začína v piatok, 26. júla o 19-tej hodine. Cena vstupného je 10 eur, záujemcovia si lístky môžu zakúpiť aj online na oficiálnej stránke MsKS www.kulturars.sk

Muzikantské zoskupenie Alan & Štefan Bartuš Trio vzniklo na vnútorný podnet Bartušovcov s cieľom prezentovať a realizovať vlastné hudobné predstavy. Ide o akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Kompozícia je vyústením skúseností autorov v rôznych žánroch a druhoch hudby, najmä vážnej hudby, hudby etník a world music. Jednotlivé skladby reflektujú najnovšie trendy jazzovej hudby.

Kultúrno-spoločenské podujatie Jaztival zamerané na prezentáciu špičkového súčasného slovenského jazzového umenia bude v priebehu leta pokračovať domácou interpretkou Zuzanou Mikulcovou, ktorý sa uskutoční v stredu, 28. augusta o 20.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Rimavskosoboťanka Zuzana Mikulcová s kapelou sa predstaví so svojim druhým sólovým albumom, projektom Dievča, ktorý vydala koncom roku 2018.

Koncert je súčasťou 2. ročníka Sobotského jazztivalu, ktorý organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross