No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Je to náš spoločný cieľ, aby sa ľudia aj v budúcej sezóne mohli tešiť z ligového futbalu, hovorí Patrik Le Giang

28. januára 2022 | | |  | 
Patrik Le Giang. Foto: FB FK Pohronie

FIĽAKOVO/ŽIAR NAD HRONOM – Patrik Le Giang zmenil klubovú príslušnosť. Odchovanec fiľakovského futbalu a donedávna brankár pražského Bohemians 1905 sa upísal FK Pohronie.

Mužstvo zo Žiaru nad Hronom neprežíva vydarenú sezónu. Osám patrí posledná priečka fortunaligovej tabuľky. Talentovaný brankár má byť jedným z hráčov, ktorí by tímu pomohli odlepiť sa z dna.

Článok pokračuje pod reklamou.


Prečo prestúpil z Bohemians do Pohronia? Nevníma angažovanie posledným tímom ako riziko? Ako si zvykne na život v menšom meste a bude teraz častejšie navštevovať rodné Fiľakovo?

Aj tieto otázky sme sa spýtali brankára Patrika Le Gianga. Rozhovor môžete nájsť na našom partnerskom webe Novohradske.sk.

Prestúpil si z Bohemians Praha 1905 do FK Pohronie. Prečo?

V momentálnej situácii to bola najlepšia možnosť. Ako vždy hovorím, v živote je všetko tak, ako má. Toto je tiež ten prípad. O mojom konci v Bohemians sa veľa hovorilo a veľa sa aj napísalo. V situácii, v ktorej som sa nachádzal, by som najbližší polrok nebol herne vyťažený.

Osobne som si zhodnotil, že bude najlepšie ísť niekam, kde môžem pre klub odovzdať maximum. A kým sa jedny dvere zatvárali, druhé už boli otvorené.

Prečítajte si tiež na našom partnerskom webe: FOTO: Hráčska asociácia ocenila Patrika Le Gianga za jeho charitatívny prínos

Mal si aj iné ponuky?

Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo, ale kontaktoval ma ešte jeden slovenský prvoligový klub.

Predpokladám, že názov asi neprezradíš.

Nie, pretože by to zbytočne vyvolalo ďalšie šumy. FK Pohronie bol veľmi konkrétny a korektný a dal mi jasne najavo, že má o mňa záujem. Najviac vo mne zarezonovalo, že ma neberú len ako brankára, ale aj ako človeka s presahom mimo športu. To u mňa vo veľkej miere rozhodlo.

Pohronie je v lige posledné. Nevidíš v tom hráčske riziko?

Už sa ma to pýtalo veľa ľudí. Prestup vnímam ako veľkú výzvu a príležitosť pre mňa a aj pre Pohronie. Chceme ľuďom ukázať, že ligový futbal sa tu môže hrať. Keby som bol nastavený inak, tak ponuku neprijmem.

Dokáže sa Pohronie zachrániť?

Je to náš spoločný cieľ, aby sa ľudia aj v budúcej sezóne mohli tešiť z ligového futbalu. Verím, že sa nám to podarí.

Prahu vymeníš za Žiar alebo blízku lokalitu. Ako si zvykneš na život v menšom meste?

Článok pokračuje pod reklamou


Otázka bývania je ešte v riešení. Momentálne bývam v hoteli, no v najbližších dňoch by som sa mal presťahovať do bytu. Zvažujem bývanie v Banskej Bystrici, ktorá je na skok. Zvykať si mi vôbec nebude prekážať. Prišiel som sem hlavne pre futbalovú stránku, bývanie sa určite vyrieši.

Znamená to, že budeš častejšie jazdiť do rodného Fiľakova?

Už mi písal riaditeľ tamojšej základnej školy, že sa teší, že budem bližšie a aby som ich prišiel navštíviť. Ak to pandemická situácia dovolí, tak prídem veľmi rád.

V posledných dvoch rokoch nám nevyšla naša tradičná futbalová akcia, takže verím, že teraz by sme ju mohli presunúť zo zimy na leto. Možno by sme ju vo Fiľakove usporiadali koncom školského roka. Uvidíme, ako to vystrelí.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross