Je to tam! R. Sobota je vo finále 2. hokejovej ligy!

27. marca 2022 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili aj v treťom semifinálovom zápase nad MŠK Púchov. Výhrou 3:1 si zaistili miestenku vo finále, ktoré budú hrať proti Trebišovu.

Úvodné buly zápasu vhodil asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsayho Andrej Podkonický. Aj on bol účastníkom olympijských hier v Pekingu, kde Slovensko získalo bronzové medaily.

Už v 6. minúte sme prišli o útočníka z prvej formácie. Za faul kolenom bol vylúčený do konca zápasu Filipiak a súper mal k dispozícii presilovú hru dlhú päť minút. V 17. minúte sa nám podarilo dostať do vedenia po nevyužitej presilovke o dvoch hráčov. Strelu od modrej tečoval do brány Michal Šagát.

Prvá polovica druhej tretiny patrila hráčom hostí. Puk točili v našej obrannej tretine a mali sme problém s nim vyjsť. Oslobodiť sa nám darilo len cez zakázané uvoľnenie. V 31. minúte došlo k vyrovnaniu. Puk za Šimkov chrbát dotlačil Ladecký.

Tretia tretina sa začala našim oslabením, no súper presilovku nevyužil. Následne na to sme v 44. minúte hernú prevahu využili a gólom Jakubíka zvýšili na 2:1. Kormidlo po góle prebrali hostia, ktorí sa snažili o vyrovnanie zápasu a udržanie sa ešte v boji o finále. V poslednej sekunde strelil Jakubík svoj druhý gól a spečatil výhru 3:1.