Je to tam! Slováci rozbili Dánov a postúpili do štvrťfinále

24. mája 2022 | | |  |

Slovenská hokejová reprezentácia postúpila do štvrťfinále tohtoročných majstrovstiev sveta. Hráči o tom rozhodli v utorkovom (24. 5.) zápase, v ktorom zdolali Dánsko 6:1.

Ramsayho zverenci mali vydarený vstup do stretnutia, keď v polovici úvodnej tretiny rozvlnil dánsku sieť skúsený Tatar. Náš kapitán dal bodku za prvou dvadsaťminútovkou a Slovensko poslal do dvojgólového vedenia.

Článok pokračuje pod reklamou.

Stav sa opäť menil v 22. min. Do streleckej listiny sa zapísal Regenda. Naši naďalej hrali ofenzívne, vďaka čomu Rosandič a Slafkovský pribili ďalšie dva klince do dánskej rakvy. Slovensko tak po dvoch tretinách viedlo už 5:0.

V záverečnom dejstve videli diváci puk aj v slovenskej bráne. Dáni využili početnú prevahu a v 48. min. zásluhou Blichfelda upravili na 5:1. Ramsayho mužstvo ale nechcelo pripustiť drámu a Nemec v 59. min. gólom na 6:1 definitívne zmaril šance Dánska na zázrak. Debakel spečatil tvrdou strelou Regenda na 7:1.

Slovenská reprezentácia zdolala Dánsko rozdielom šiestich gólov a nemusí sa tak spoliehať na výsledok večerného zápasu Kanada - Francúzsko. Miestenku medzi ôsmimi najlepšími mužstvami sveta má vo vrecku.