No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Jelšave v novom sociálnom podniku by mohlo vzniknúť desať pracovných miest

JELŠAVA – Zhruba desiatka pracovných miesto môže vzniknúť v meste Jelšava v novom sociálnom podniku na spracovanie dreva. Rimava.sk o zámere informoval Ján Málik, riaditeľ neziskovej organizácie (n. o.) INVICTA, registrovaného integračného sociálneho podniku.

Chceme vykonávať hlavne jednoduchšie práce v súvislosti so spracovaním drevnej hmoty – guľatiny a pásovo vyrábať drevené palety. Zároveň by sme pri tom chceli vytvoriť aj stolársku dielňu, v ktorej by sme vyrábali napríklad jednoduchý nábytok, informačné tabule pre náučné chodníky či parkovú infraštruktúru,“ objasnil riaditeľ.

Dodal, že sa plánujú uchádzať o štátnu investičnú pomoc pre sociálne podniky a rokovali už aj s Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja. „Deklarovali, že chcú dávať zákazky sociálnym podnikom v rámci kraja. Máme už od nich ústny prísľub, že by sme vyrábali nábytok pre školy či domovy dôchodcov,“ avizoval Málik, ktorý verí, že tento prísľub bude aj naplnený.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej povedal, momentálne majú dvoch zamestnancov, ktorí pripravujú projekty. Okrem nich a spomínanej desiatky pracovných miest by INVICTA podľa neho mohla z iných výziev vytvoriť možno ešte jednu až tri ďalšie pracovné pozície.

Budúci sociálny podnik by mal sídliť v priestoroch niekdajších jelšavských kasární. Podľa riaditeľa sa pre Jelšavu rozhodli okrem iného pre dobrú spoluprácu so samosprávou. „Poznáme pána primátora aj riaditeľa Mestských lesov Jelšava Michala Fulmeka či riaditeľa Mestských služieb Jelšava Jána Hyžnaja. Sú to ľudia, ktorí hľadajú prostriedky ako sa dá, nie dôvody prečo sa nedá,“ zdôraznil Málik.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Jelšavy Milan Kolesár, s riaditeľom rokoval najprv on a ten mu predstavil svoj zámer. Následne bol bez pripomienok mestským zastupiteľstvom schválený prenájom príslušných priestorov.

Posledné týždne nemám nové informácie o tom, ako sa zámer vyvíja. Ak však má priniesť nejaké nové pracovné miesta, sme jednoznačne za,“ konštatoval primátor. Zároveň spomenul, že mesto už jeden sociálny podnik má vytvorený, preto s jeho vedením zámer vopred komunikovali. Nový sociálny podnik však bude mať úplne iné zameranie ako mestský, takže nedôjde k duplicite.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross