No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JESENSKÉ: Cyklistov čaká v nedeľu jarná klasika, okolo poludnia ich môžete podporiť v asi 20 obciach

Obec Jesenské bude po roku opäť miestom odkiaľ vyštartujú cyklisti naprieč južnou časťou Gemer-Malohontu. V nedeľu, 6. mája, o 10:45 hod. spred Kultúrneho domu v Jesenskom si zmerajú svoje sily desiatky pretekárov na 90 kilometrov dlhej trati. Trasa 4. ročníka Jarnej ceny ich prevedie cez obce na juhu Rimavskosobotského okresu. Organizátori nezabudli ani menších pretekárov. Tí si šliapnu do pedálov v rámci súťaže Na Sagana.

Tohtoročná trasa Jarnej Ceny povedie od Obce Jesenské smerom na Dubovec, Gemerský Jablonec, Hajnáčku a ako ďalej priblížil pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Pavol Hedvigy, pretekári tentoraz len okrajovo prejdu cez Fiľakovo na Buzitku, kde ich čaká aj občerstvovacia stanica. Ďalej trasa povedie na Dolné Zahorany a popri Rimavskej Sobote cez Rimavské Janovce budú cyklisti finišovať v Jesenskom. Celkovo ich tak čaká 90 kilometrov s prevýšením 500 metrov. Podľa riaditeľa pretekov pôjde o rýchly pretek, kde sa priemerná rýchlosť cyklistov bude pohybovať od 40 až do 50 km/h. „Tieto jarné klasiky pre špurt,“ poznamenal a doplnil, že môžeme tak očakávať rýchle nástupy cyklistov pred cieľom. Takže diváci sa majú na čo tešiť.

Slávnostný štart je naplánovaný na 10:45 hod. Potom o 15 minút neskôr si tento rok organizátori pripravili cyklosúťaž aj pre deti. „Malých pretekárov čaká súťaž Na Sagana v podobe šprintu do cieľového kopca,“ ozrejmil Hedvigy, podľa ktorého ani malí pretekári neodídu v rámci svojej súťaže naprázdno. Tých veľkých cyklistov, ktorí sa postavia na štart Jarnej ceny a do cieľa dorazia ako prví, čaká voľná vstupenka do neďalekého wellness centra, kde po výkone môže zrelaxovať.

Ak si teda trúfate byť tým najrýchlejším pretekárom jarnej klasiky, v nedeľu, 6. mája od 10:45 hod. sa o to môžete pokúsiť. Registrovať sa môžete na tejto stránke. Bližšie informácie nájdete TU.

Jarná cena 2017 takto preverila pretekárov

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross