No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JESENSKÉ: Na oslavách nechýbal futbalový turnaj, koncerty či ohňostroj

Futbalový turnaj, pestrý kultúrny program pre deti aj dospelých nechýbal ani tento rok na oslavách v Jesenskom. Sériu koncertov zavŕšil ohňostroj. Podľa starostu obce Gabriela Mihályia sa program snažia každým rokom pripraviť pre všetkých, od detí až po dôchodcov a pre tri národnosti, ktoré sa v ich obci spájajú. „Našťastie sme mali vynikajúce počasie, takže ľudí bolo veľmi veľa, každý si našiel to čo chcel. Dúfam, že sa dobre cítili obyvatelia a návštevníci,” povedal pre Rimava.sk Mihályi.

https://www.facebook.com/Rimava.sk/videos/348600112481912/

Ťažiskom osláv bol aj tento rok pestrý kultúrny program, ktorý trval až do večerných hodín. Nechýbali ani rôzne stanovištia pre deti či futbalový turnaj. Ten napokon vyhrali domáci hráči FK Jesenské z piatej triedy, ktorí zvíťazili nad treťoligovým Fiľakovom 5:4. Podľa starostu sa po prvýkrát v histórii rozhodovalo v 11-tkovom rozstrele, takže na svoje si prišli aj diváci.


Tento rok bol turnaj obohatený aj o spomienku na Júliusa Nôtu, od ktorého smrti uplynulo 10 rokov. Do športového zápolenia sa zapojili s exhibičným zápasom aj starí páni z klubov v Jesenskom či Rimavských Janoviec, ktorí ho poznali. „Robievame turnaj pravidelne v zime, toto bolo pri príležitosti výročia nad rámec,” dodal starosta. Spestrením bol aj Bumper ball, nafukovací balón, v ktorom si mnohí vyskúšali okrem netradičného futbalu aj akrobatické prvky.

O kultúrny program sa postarali domáci umelci zo ZUŠ, folkloristi či gitaristi s Máriou Pákó, Elán Revival, dvojica Tom a Elo, Alexander Agósc, dvojica Dred a Doris a skupina Póker. „Záverečný ohňostroj bol malou pozornosťou k oslavám,” dodal starosta, podľa ktorého na oslavy majú každoročne v rozpočte vyčlenených približne 5 až 6 tisíc eur na atrakcie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross