No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JESENSKÉ: Na oslavách Dňa obce vystúpia miestni žiaci aj finalisti Superstar

Už najbližší víkend vystúpia v Jesenskom na detskom ihrisku žiaci z miestnych škôl ale aj finalisti Superstar Veronika Danišová a Pavol Kovaliček. V jednej z najväčších obcí rimavskosobotského okresu tak oslávia v poradí už 15. ročník Dňa obce. Bohatý program je pripravený na sobotu, 8. júla, už od deviatej hodiny na futbalovom ihrisku. Okrem domácich mužstiev prijali pozvanie na zápasy od rána až do večera aj futbalisti zo Salgótarjánu, Fiľakova či Tornale. Chýbať nebude ani už tradičný zápas Starých pánov hrajúcich za Jesenské. „Tento rok chceme vyskúšať vonkajšie pódium, ktoré bude umiestnené na trávniku medzi telocvičňou a školskou jedálňou,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Gabriel Mihályi, podľa ktorého bude tribúna postavená tak, aby aj tí, ktorí sa občerstvujú, mohli pozerať priamo na program. Ako spomenul, do osláv sa snažia stále niečo nové zakomponovať a v bohatom programe by si mal každý nájsť to svoje. Keďže tento rok majú byť oslavy pod holým nebom, v prípade zlého počasia program presunú do Domu kultúry.
Program Dní obce bude doplnený o vystúpenia na novom ihrisku. Podľa organizátorov po slávnostnom otvorení o 13-tej hodine vystúpia žiaci miestnych škôl, spestrením budú Latinsko-americké tance či interaktívne divadlo pre deti. Podvečer už bude patriť finalistom Superstar 2015, známej popovej hudobnej skupine Desperado z Maďarska, ktorá získala päťkrát zlatú a dvakrát platinovú platňu. Program ukončí hudobná skupina Póker.
V okolí detského ihriska budú popoludní pripravené detské atrakcie, výstava exotických plazov či racing simulator. Pre dospelých zase ochutnávka vín.

 

Zdroj: Rimava.sk
Pri reklamných a sponzorovaných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross