No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jubilejná letná dávka kreativity pre vaše deti

perex-galeriaOrganizovanie Letnej detskej univerzity sa v Rimavskej Sobote stalo už tradíciou a vždy sa teší veľkej obľube. Aj tentoraz si Mestská galéria pripravila pre vaše deti zaujímavý a kreatívny program. Okrem zmysluplného využitia voľného prázdninového času budú mať tiež možnosť spoznať nových kamarátov, zažijú veľa zábavy a naučia sa niečo nové. Navyše si budú môcť všetky svoje výtvory odniesť so sebou domov.

Tvorivé dielne sa konajú od 12. do 19. augusta. Fanúšikovia Harryho Pottera si vyrobia vlastný kameň mudrcov, budú čarovať s prútikom od Ollivandera a vyskúšajú cukríky všetkých chutí. Na jeden deň sa môžu stať umelcami a zažijú batikovanie tričiek, vyrábanie dúhového svietnika, dokonca sa naučia upiecť si vlastnú voskovku. Malí vedci si vyskúšajú experimenty s dúhou a fotoaparátom vyrobeným z pohárika od čokolády. Zavŕšením celého programu bude veľkolepá oslava jubilejného ročníka tvorivých dielní spojená s občerstvením a fotografovaním na „červenom“ koberci.

Toto všetko a ešte viac naučia vaše ratolesti lektorky Evka Talianová a Naďka Miháľová. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 7 – 14 rokov, pričom počet účastníkov je limitovaný (20 detí). Je potrebné sa vopred objednať osobne na adrese galérie, Hlavné námestie 5 alebo na telefónnom čísle 047 56 24 351. Vstupné na jednu dielňu je 3 euro.

Tvorivé dielne Mestskej galérie sa konajú v rámci programu Mestského kultúrneho strediska Hot Art s podporou Fondu na podporu umenia.
Pred jubilejným ročníkom Tvorivých dielní však na vás čakajú aj ďalšie podujatia v rámci Hot Art. Ako ďalej Rimava.sk informovala Regina Špitálová z MsKS, najbližšie si pre návštevníkov pripravili na utorok, 19. júla o 20.00 hod. krásny koncert sláčikového Muchovho kvarteta. V čarovnej atmosfére Čierneho orla odznejú v podaní tohto úspešného mladého komorného telesa známe skladby, ako Štyri ročné obdobia – Leto A. Vivaldiho, Bolero M. Ravela a skladby W. A. Mozarta a A. Dvořáka. Vstupné: 3 euro v predpredaji, 5 eur na mieste. Predpredaj vstupeniek v MsKS a TIC. V prípade nepriaznivého počasia bude koncert v Dome kultúry.
Veľkým, menším i najmenším bude patriť nedeľný predvečer, 24. júla o 18.00 hod., kedy do Čierneho orla zavíta bratislavské divadlo ZkuFraVon so svojím magickým predstavením Grimmovci, zakliati bratia. „Predstavenie je plné kúziel, vizuálnych efektov a neočakávaných prekvapení. Na svoje si príde celá rodina“ avizovala Špitálová. Divadlo ZkuFraVon – Andrej Šoltés a Martin Meľo, známi aj z televíznych obrazoviek, získalo cenu „Zlatý Gunár“ v kategórii „Produkcia pre deti a mládež“ na festivale Kremnické Gagy 2013. Vstupné: 5eur/ deti do 2 rokov zdarma. Predpredaj v MsKS a TIC. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie bude konať v Dome kultúry.

Svoje štvrté pokračovanie má v piatok, 29. júla, hudobný festival ONE DAY FEST 2016 s medzinárodným zastúpením, ktorý sa uskutoční v priestoroch amfiteátra v Rimavskej Sobote. Tento rok organizátori vsadili na zahraničie a pozvali zvučné mená. Na jednom pódiu sa predstaví maďarská metalová legenda POKOLGÉP a taktiež nemenej známa česká „pivná“ partia ALKEHOL. Ďalšími účinkujúcimi sú RAMCHAT z Martina, PSEUDOSAPIENS z Revúcej, SONS z Bratislavy a domáci BEFORE THE ZERO DAY. Na festivale si zahrá aj kapela MEREDITH z Košíc, je to víťazná kapela ankety o Divokú kartu, ktorú si zvolili fanúšikovia na Facebooku. Vstupné na akciu je v predpredaji 7 eur, na mieste budú vstupenky po 10 eur. Predpredaj zabezpečuje MsKS Rimavská Sobota a TIC Rimavská Sobota. Cezpoľní návštevníci si môžu od 1. júla rezervovať vstupenky v hodnote 7 eur cez oficiálnu web stránku festivalu www.onedayfest.sk.

Kultúrne leto HOT ART – umenie v uliciach mesta, ktoré organizuje Mestské kultúrne stredisko s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, BBSK a miestnych podnikateľov, bude pokračovať vynikajúcimi hudobnými, divadelnými, filmovými i výtvarnými aktivitami až do konca septembra.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross