No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jubilejný ročník FOURFESTU sa blíži

fourfestObľúbený festival odborných zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4 FOURFEST sa blíži. Tento rok sa uskutoční, vo štvrtok, 8. júna a bude to jubilejný 10. ročník. Ako tradične, i tentoraz budú súťažiť žiaci škôl krajín V4, škôl Banskobystrického i ďalších krajov SR v kategóriách kuchár, čašník, kaderník, kozmetik, barman, barista, someliér, obchodný pracovník. Sú to teda odbory, kategórie, ktoré kopírujú učebné a študijné odbory rimavskosobotskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS), ktorá túto súťaž organizuje.

Vzhľadom ku skutočnosti, že ide o jubilejný 10. ročník, organizátori chystajú bohatý sprievodný program. Ako avizuje riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka, už v utorok, 6. júna, sa uskutoční 2. ročník futbalového turnaja SOŠOS CUP – halového futbalového turnaja partnerských škôl krajín V4, kde si zahrajú žiaci i zamestnanci. „Bude to zároveň prvý vážnejší kontakt s novou partnerskou školou v poľskom Nowom Saczi. Slávnostný výkop bude mať niektorá z legiend niekdajšieho Spartaku Trnava,“ priblížil riaditeľ školy.

O deň neskôr v stredu,  7. júna, sa gurmáni môžu tešiť na medzinárodnú súťaž vo varení rybacej polievky. Súťaž bude tradične na nádvorí Čierneho orla na Hlavnom námestí. „Po haluškách, guľáši, klobáse a plackách tentoraz budú súťažiť družstvá zo štyroch krajín v polievke, ktorej základnou surovinou je kapor,“ doplnil Bagačka.

Podľa organizátorov je v štádiu príprav WORKSHOP o zamestnanosti mladých ľudí, ktorý sa uskutoční v Junior komplexe. Večer bude koncert skvelej ľudovej hudby Pecníkovci so sólistami Annou Pecníkovou a Vladom Homolom. „Z uvedeného a naznačeného vyplýva, že tohtoročný FOURFEST bude zaujímavý. Moderovať bude Jožo Pročko,“ pripomenul riaditeľ, podľa ktorého chystajú ešte viacero prekvapení a atrakcií.

„Ale čo je najdôležitejšie, podujatie je pevným bodom kultúrneho a spoločenského života v meste, slúži mladým ľuďom ku konfrontácii ich zručností, vedomostí k rozvíjaniu priateľstva,“ zdôraznil riaditeľ SOŠOS, podľa ktorého chcú, aby podujatie dôstojne reprezentovalo školu, mesto, región a Slovensko.

Pripomeňte si minuloročný FOUR FEST v Rimavskej Sobote

Zdroj: Rimava.sk (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross