No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Judisti si z MSR priniesli cenné kovy, úspech zaznamenali aj v litovskom Kaunase

RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestský Judo oddiel TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa zúčastnil 18. septembra na Majstrovstvách Slovenska (MSR) dorastencov a dorasteniek v jude v Michalovciach.

Oddiel z R. Sobote získal na MSR úspech v podobe zlatej medaily. V konkurencii 17-tich pretekárov sa najviac darilo Alekovi Vetrákovi, ktorý v kategórii do 73 kilogramov vybojoval zlatú medailu a stal sa majstrom Slovenska. V tejto kategórii pretekal aj Bruno Kóšik, ktorý obsadil piate miesto.

Článok pokračuje pod reklamou


Nebol to však jediný cenný kov, ktorý klub z R. Soboty na uplynulých MSR vybojoval. Darilo sa aj Lukášovi Zvarovi vo váhovej kategórii do 66 kilogramov. V konkurencii 22 pretekárov vybojoval Zvara bronzovú priečku.

Čo sa týka ďalších umiestnení, tie už boli mimo medailových pozícií. Na štvrtom mieste sa umiestnil Miroslav Vetrák vo váhovej kategórii do 50 kilogramov. V rovnakej kategórii pretekal aj Ladislav Ibos, ktorý obsadil piate miesto.

V ženskej súťaži mal klub zastúpenie len v podobe jednej pretekárky. Ešte stále staršia žiačka Natália Kissová zbierala cenné skúsenosti v kategórii dorastencov a vo váhovej kategórii do 52 kilogramov obsadila šieste miesto.

Úspechy aj v Kaunase

V rovnaký termín konania Majstrovstiev bola časť výpravy oddielu z Rimavskej Soboty aj na turnaju v Litve, konkrétne v meste Kaunas. Turnaj bol za účasti deviatich štátov vrátane Slovenska.

Oddiel TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota reprezentoval jediný zástupca - Martin Zvara. Ten získal vo svojej váhovej kategórii U16 do 55 kilogramov krásne tretie miesto.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross