No active "ca-sidebar-197687" sidebar

J. Vrábeľ sa pred poslancami ospravedlnil za jazdu pod vplyvom alkoholu

Poslanec mestského zastupiteľstva Július Vrábeľ sa na včerajšom pokračujúcom rokovaní ospravedlnil poslaneckému zboru aj svojim voličom za jazdu pod vplyvom alkoholu. Ako vyhlásil, je si vedomý svojej chyby, skutok ľutuje a berie zaň zodpovednosť. Uviedol, že súd už rozhodol o treste. Zároveň však podotkol, že oveľa väčšie aféry ostávajú nepotrestané. Vrábľa v nedeľu večer zastavila policajná hliadka na Cintorínskej ulici, zistila mu 2,2 promile alkoholu. Sudca v pondelok poslanca uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,  uložil mu peňažný trest a dvojročný zákaz viesť motorové vozidlá. Hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná pre Rimava.sk potvrdila, že rozsudok je právoplatný.

Ako Vrábeľ včera pred poslancami spomenul, rokovania sa nemôže zúčastniť z osobných dôvodov. To, či sa vzdá poslaneckého mandátu, však ešte zváži. Primátor Jozef Šimko vzápätí poznamenal, že v samospráve sa udiali desiatky horších činov, podľa jeho slov ale mandát poslanca v zmysle platnej legislatívy zanikol.

Zastupiteľstvo malo na stole pripravený návrh na uznesenie, ktorým mali poslanci zobrať na vedomie zánik mandátu. Poslanec Viliam Vaš uviedol, že Vrábeľ bol uznaný vinným za prečin a nie za trestný čin, ako o tom hovorí zákon o obecnom zriadení, spochybnil, či mandát skutočne zaniká. Poslankyňa, právnička Eva Bornayová ale vysvetlila, že trestné činy sa delia na prečiny a zločiny a podotkla, že poslanci by nemali rozoberať trestné právo. Navrhla, aby sa neunáhlili a počkali na písomný rozsudok. O mandáte poslanca sa napokon nehlasovalo.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ: Ako je to s poslaneckým mandátom Júliusa Vrábľa… 
DOPLNENÉ: Mestský poslanec Július Vrábeľ šoféroval pod vplyvom alkoholu, čelí obvineniu
Opitého vodiča naháňali na Košickej ceste, ďalšieho na BMW zastavili pod Šibeničným Vrchom


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross