No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JÚN: Na programe je nočná hasičská súťaž aj folklórne slávnosti v Klenovci

podujatia júnZačne sa stretnutím heligonkárov v Kokave nad Rimavicou, vyvrcholí folklórnymi slávnosťami Klenovská rontouka v Klenovci – taký bude v regióne mesiac jún, počas ktorého sú pripravené aj tradičné podujatia či nočná hasičská súťaž v Rimavskom Brezove. O júnových akciách informovala Rimava.sk manažérka MAS Malohont Miroslava Vargová.

Ako uviedla, stretnutie heligonkárov z rôznych kútov Slovenska sa uskutoční v sobotu, 7. júna, o 16.00 hod. v Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou. O týždeň neskôr  (14. júna) pokračuje maratón tradičných kultúrnych podujatí slávnostným galaprogramom pri príležitosti 45. výročia založenia Detského folklórneho súboru Mladosť v Klenovci so začiatkom o 17.00 hod.

Okrem toho sa v júni uskutoční aj Deň Mikroregiónu Sinec - Kokavsko (6. júna), kedy si jeho členovia a obyvatelia spoločne zašportujú a posedia pri dobrej hudbe a občerstvení. Podujatie sa uskutoční v obci Lehota nad Rimavicou pri Kultúrnom dome.

V piatok, 20. júna, si prídu na svoje milovníci Nedvědovcov, v Kokave nad Rimavicou odohrajú v tento deň svoj koncert bratia František a Vojta spolu s kapelou. Na druhý deň bude Kokava nad Rimavicou aj dejiskom 34. ročníka futbalového turnaja pod názvom Memoriál Štefana Hronca, ktorého sa okrem domáceho futbalového klubu pravidelne zúčastňujú aj prvoligové tímy.

Sobota, 14. júna, bude patriť hasičskému športu v Rimavskom Brezove, kde sa odohrá nočná hasičská súťaž a v Utekáči, kde bude súťaž medzi hasičskými družstvami o pohár starostky obce.

Vyvrcholením mesiaca budú dni hudby, spevu, tanca, tradičných remesiel a kulinárskych špecialít v Klenovci, kde sa už po 36. krát otvoria brány Gemersko - Malohontských folklórnych slávností Klenovská rontouka.

"V mene organizátorov Vás na všetky podujatia srdečne pozývame," uzavrela Vargová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross