No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jún v znamení pestrej palety podujatí

Aj tento mesiac prinášame prehľad podujatí v regióne Gemer-Malohont, ktoré sú venované najmä (ale nielen) deťom. Čaká na vás bohatá zábava, súťaže a atrakcie, ale aj divadelné predstavenia pre malých i veľkých, koncerty aj folklórne slávnosti.Ku Dňu detí
K deťom patria aj prázdniny a ich najväčšou oslavou v regióne bude už tradične podujatie Hurá prázdniny, ktoré sa koná v sobotu, 17. júna, v mestskej záhrade v Rimavskej Sobote. Organizátori avizujú poriadnu porciu zábavy v podobe nafukovacích atrakcií, súťaží o atraktívne ceny, zábavných programov, hier a exhibícií, ktoré ukončí slávnostný ohňostroj.

Dni našich miest
Po uplynulých Dňoch mesta Hnúšťa sa štafeta osláv presunie do Jelšavy, kde si v sobotu, 10. júna, môžete pochutnať na gemerských guľkách či domácej pálenke, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a slovách ľudového rozprávača alebo zažiť atmosféru nočnej hasičskej súťaže. Popoludnie spestrí svojim vystúpením aj Adam Ďurica.

Súčasťou Dní mesta Revúca, ktoré sa uskutočnia od 16. do 18. júna, bude okrem iného aj Revúcky jarmok. Piatok (16.6.) bude patriť prevažne vystúpeniam domácich skupín rôznych žánrov, zatiaľ čo v sobotu (17.6.) bude znieť najmä ľudová hudba. Vyvrcholením bude koncert speváčky Kristíny.

Z divadelných dosiek
Tie ožijú aj v Hnúšti. Najprv 15. júna to bude monodráma Deka a neskôr 21. júna odohrá Detský divadelný súbor Kukátko divadelnú hru Kufor s veľkým bruchom. Do Revúcej zavíta v sobotu, 24. júna, Radošinské naivné divadlo s komediálnou hrou Zmiešaná štvorhra, v ktorej prostredníctvom humoru, satiry a vtipného hereckého stvárnenia prinesie pohľad do života dvoch úplne odlišných slovenských rodín. Vo štvrtok, 29. júna, si budete môcť v Rimavskej Sobote pozrieť jeden z najznámejších a najkrajších príbehov vo svetovej literatúre o Rómeovi a Júlii v maďarskom jazyku, a to v podaní hercov komárňanského Jókaiho divadla.

Studnica folklóru a tradícií
Posledný júnový víkend (23. - 25.6.) zaplní obec Klenovec atmosféra Gemersko-malohontských folklórnych slávností Klenovská rontouka, ktorá bude tento rok zameraná najmä na regrútske zvyky, vojenské piesne a balady. Časť programu bude venovaná aj spomienke na Novoklenovčanov, ktorí boli vysťahovaní na Ukrajinu a pred 70 rokmi sa vrátili na juh okresu Rimavská Sobota. K rontouke neodmysliteľne patrí aj jarmok remesiel, tvorivé dielne a dvory gastronomických špecialít.

Z každého rožka troška
Pre tvorenia chtivých je určená tvorivá dielňa Z klbka bude kabelka, ktorá sa koná v sobotu, 10. júna, v mlyne vo Veľkých Teriakovciach. Jej predmetom bude plstenie kabeliek a kapsičiek pod dohľadom skúsenej lektorky. O nezabudnuteľný hudobný zážitok sa postará charizmatická speváčka Sima Martausová s kapelou počas koncertu v Rimavskej Sobote vo štvrtok, 15. júna.

Dobrovoľné hasičské družstvá z regiónu a blízkeho i vzdialenejšieho okolia si zmerajú sily v sobotu, 17. júna, v Rimavskom Brezove na Nočnej hasičskej súťaži a v Ožďanoch na Memoriáli Jána Kováča. V areáli Muránskeho hradu sa v tú istú sobotu konajú Muránske hradné hry, počas ktorých sú pre návštevníkov pripravené vystúpenia šermiarov, sokoliarov a environmentálne hry pre deti aj rodičov.

O týždeň neskôr (24.6.) sa v obci Rimavská Baňa bude zabávať celá dedina. Dopoludnie Juniálesu so súťažami a divadlom na futbalovom ihrisku bude patriť najmä deťom. Podvečer na námestí spríjemní spevom i tancom spevácky zbor Čercheňora a o nočnú zábavu sa postarajú Sendrejovci z Hostišoviec.

Úplne z iného súdka bude vystúpenie skupiny Dirtyy Boyzz v rámci celoslovenského turné, počas ktorého zavíta aj do Rimavskej Soboty. V piatok, 23. júna, predvedú program nabitý tematickými vystúpeniami, akrobatickými kúskami, strhujúcimi efektmi, ale aj šarmom a eleganciou.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Gemer-Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2017 na stránke Malohont alebo aj na Rimava.sk, kde svoje podujatie môžete bezplatne pridať.

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross