No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K dreveným rozprávkovým postavičkám v Mestskom parku v Lučenci pribudla aj Perníková chalúpka

Mestský park - LučenecCentrum Novohradu má novú atrakciu pre najmenších, ale aj ich rodičov a starých rodičov. V piatok ukončili projekt Uhádni rozprávku. Prvú časť dokončili v rámci dní mesta, keď umelci a drevorezbári priamo v centre mesta vdýchli život dreveným rozprávkovým postavičkám a teraz pribudli nielen ďalšie dve, ale aj naozajstná Perníková chalúpka. Navrhla ju len prváčka, šesťročná Lučenčanka Nelka Malatinská. „Vôbec nebolo ťažké nakresliť Perníkovú chalúpku a mala som ju urobenú za jeden deň. Teraz sa z nej môžu tešiť aj iné deti aj rodičia,“ povedala Nelka.

V parku nájdete okrem drevených sôch aj sprievodcu rozprávkovým svetom, zelenú labuť alebo minizoo. Ďalšou z atrakcií pre návštevníkov sú aj labute, ktoré aj tento rok priviedli na svet niekoľko mláďat.
„Chceme, aby sme rozvíjali u detí tvorivosť, vedomosti, aby v parku v prírode sa zabávali aj učili. Dúfam, že keď teraz bude táto perníková chalúpka stále otvorená, bude pre deti, tak si to každý takto aj zahrá s rodičmi, starými rodičmi, alebo aj kamarátmi, lebo túto rozprávku poznáme asi všetci,“ povedala primátorka Lučenca Alexandra Pivková. Ako ďalej spomenula, je rada, že sa tento projekt v meste tak ujal. „Spoločne musíme dávať pozor na to, aby nám chalúpka i ďalšie rozprávkové drevené postavičky ostali tak, ako sme si ich vyrobili, aby sme si ich neničili, aby sme sa tu mohli s kamarátkami ,s kamarátmi, rodičmi hrať, obzerať a využívať tento nádherný mestský park,“ pripomenula primátorka.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross