No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K škôlkarom na Rybárskej prišli policajti a záchranári

25. júna 2012 |  | 

Policajti, hasiči a záchranári so svojou technikou obsadili v závere minulého týždňa Materskú školu na Ulici Rybárskej v Rimavskej Sobote. Ako Rimava.sk informovala riaditeľka materskej školy Judita Makšiová, zážitkovým učením v piatok, 22. júna slávnostne ukončili školský rok.

"Cieľom podujatia bolo priblížiť a ukázať deťom prácu príslušníkov policajného zboru, hasičského zboru, záchrannej služby," podotkla riaditeľka. Ako uviedla, v tento deň dostali aj sponzorský dar k tohtoročnému 25. výročiu vzniku škôlky, firma STEFE ECB s.r.o. a ENERGOBYT spol. s r.o. venovala deťom odrážadlá, detské bicykle, kolobežky, detské cykloprilby na dopravnú výchovu. Preto mali škôlkari aj besedu o bezpečnosti na cestách, poznávali základné dopravné značky a význam pravidiel cestnej premávky.

Predviedli sa však aj psovodi, deti spoznali výbavu záchranných vozidiel a mohli si ju aj vyskúšať. Navštívili ich malé "lienky" z mikrojasiel, hravou formou všetkým zdôraznili význam pitného režimu a čistej vody.

Medzi záchranármi, ktorí v piatok prišli do materskej školy, boli aj rodičia detí. "Chcem poďakovať všetkým zúčastneným, rodičom, sponzorom a organizačnému tímu materskej školy. Deti si z tohto dňa odniesli bohaté zážitky," uviedla riaditeľka materskej školy a dodala, že majú pred sebou ešte rozlúčku s predškolákmi, potom sa všetci vyberú na letné prázdniny.

[nggallery id=751]

Zdroj: Rimava.sk, MŠ Rybárska (sponzorovaný článok)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross