No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K sobášiacim má pribudnúť Magdaléna Valušová aj rómsky kráľ Ján Farkaš

Zoznam sobášiacich poslancov by sa mal rozšíriť o ďalšie dve mená, snúbencov bude môcť na rimavskosobotskej radnici oddávať aj Magdaléna Valušová a tiež nový poslanec, rómsky kráľ Ján Farkaš. Súhlasné stanovisko s týmto návrhom vyjadril mestský parlament na svojom poslednom, minulotýždňovom zasadnutí.

Okrem primátora Jozefa Šimka boli od začiatku volebného obdobia za sobášiacich ustanovení poslanci František Auxt, Alica Csobová, Július Sojka, Ján Čeman, Erika Juhászová a Štefan Baláž. Poslankyňa Csobová však minulý mesiac podľahla zákernej chorobe, v zastupiteľstve ju nahradil Ján Farkaš.

Ako pred poslancami uviedol primátor Jozef Šimko, práve nový poslanec by mohol byť aj sobášiacim, keďže na radnici uzatvárajú manželstvá aj rómske páry. Okrem neho poslanci ako ďalšiu sobášiacu navrhli aj Magdalénu Valušovú.

V tomto roku bolo doposiaľ uzavretých 106 manželstiev, z toho 56 na mestskom úrade. Rimava.sk o tom informovala matrikárka Gabriela Slováková. Ako uviedla, posledný sobáš na radnici bude tesne pred Štedrým dňom, 23. decembra.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross