No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kam cez víkend za zábavou v Gemer-Malohonte? Tu je zopár tipov

Deň sa s dňom zišiel a máme tu opäť piatok. To je deň, kedy prichádza čas opýtať sa, kam vyraziť počas voľných dní. Aby ste nemali ťažké rozhodovanie, redakcia Rimava.sk vám prináša zopár tipov na relax počas soboty a nedele. Je z čoho vyberať.Gemer-Malohont ožije zábavou už dnes, 15. júna. Epicentrom zábavy bude Revúca, kde slávia dni tohto mesta. Dva dni (15. a 16. júna) budú nabité spevom, tancom, športom a samozrejme jarmočníkmi. Sobota, 16. júna, však bude patriť v Rimavskej Sobote najmä deťom. Mestská záhrada sa opäť premení na miesto veľkolepej oslavy s názvom Hurá prázdniny. V poradí 5. ročník podujatia bude opäť plný prekvapení, dobrej zábavy, zaujímavých súťaži o ešte zaujímavejšie ceny a celý deň zavŕši večerný ohňostroj. Oslavovať však budú aj v obci Horné Zahorany, kde sa stretnú rodáci pri príležitosti 695. výročia prvej písomnej zmienky. Nebudú chýba helingonkári, vystúpenie FS Vepor z Klenovca či DS Terézie Vansovej z Rimavskej Píly. Postarané bude aj o občerstvenie od guľášmajstrov a pochutíte si aj na domácich koláčoch.

Prvý voľný deň je venovaný aj dobrovoľným hasičom. V Ožďanoch sa uskutoční 4. ročník Memoriálu Jána Kováča a večer v Rimavskom Brezove ukážu dobrovoľní hasiči svoje schopnosti na 8- ročníku Nočnej hasičskej súťaži. Svoj deň budú mať aj poľovníci. Tí v sobotu, 16. júna, pozývajú všetkých do Lesíka pre Rimavských Zalužanoch. Čaká na vás súťaž vo varení poľovníckeho guľášu, ľudová hudba a heligonkári, a vyhrať niečo budete môcť v tombole.

Ak ste ale milovníkom filmov, tak by vám nemal ujsť životopisný film o osobe, ktorá je každému známa – Pablo Escobar. Na svojom plátne ho uvedie rimavskosobotské Kino Orbis v sobotu i nedeľu (16. a 17. júna) o 20:00 hod.

Víkend v Gemer-Malohonte je znova bohatý na podujatia. Už ste si vybrali? 😉

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross