No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kampaň Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok štartuje už dnes

20. novembra 2023 | | | | | |  | 
Zdroj: Kolkolasky.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Krabičky plné lásky, ktoré sa budú zbierať po celom Slovensku, budú v domovoch dôchodcov robiť radosť v najkrajší deň v roku. Obľúbená akcia prebieha aj v Rimavskej Sobote a okolí a štartuje dnes, 20. novembra.

Vďaka akcii Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? sa rozžiaria na Štedrý deň oči mnohým dôchodcom. Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to totiž jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca.

Článok pokračuje pod reklamou


Škatuľa od topánok vo veľkosti pre dospelého človeka musí byť zabalená do vianočného papiera, keďže seniori v zariadeniach ich dostanú na Štedrý deň. Je nutné zabaliť vrch a spodok škatule osobitne, aby sa škatuľa dala otvoriť a nezaliepať ju.

Koordinátorkou projektu pre okres Rimavská Sobota je aj tento rok Daniela Köbölová. Zbierka krabičiek končí 4. decembra a naplnené krabičky môžete odniesť priamo ku Daniele Köbölovej na Malohontskú ulicu číslo 26. Ideálne je vopred jej zatelefonovať a dohodnúť sa na telefónnom čísle – 0904 866 587. Do akcie sa tento rok zapojili aj materské, základné a stredné školy z Rimavskej Soboty a okolia.

Zoznam ďalších odberných miest aj v našom okrese nájdete TU.

Do škatúľ môžete vložiť:

Niečo sladké – cukríky, napolitánky, oblátky, salónky, nie veľká bonboniéra, kúpené čajové pečivo, čokoládové figúrky, čokoládové dukátiky, med a pod.

Niečo slané – okrem tyčiniek aj krekry, čipsy, chrumky

Niečo teplé – káva, čaj, instantné nápoje 2 v 1, 3 v 1, cappucino. (Prosíme nedávať nezomletú zrnkovú kávu, seniori si ju nemajú na čom zomlieť.).

Niečo mäkké – šál, čiapka, deka

Niečo voňavé – šampón na vlasy, telový šampón, telové mlieko, krémy na ruky/nohy/telo, mydlo, pre pánov pena a voda po holení, vlhčené utierky

Niečo na zábavu – osemsmerovky s perom, hracie karty – žolík, sedma, malá spoločenská hra, pastelky s omaľovánkami, korálky na tvorenie a pod.

Niečo zo srdca – pozdrav s prianím veselých sviatkov, ozdoby na stromček – háčkované, čokoládové, ruženec, malý zvonček, náhrdelník, sloníky a pod.

V krabičke má byť minimálne jedna vec z každej kategórie, pričom by mala obsahovať drobnosti len pre ženy, alebo len pre mužov.

Zdroj: Koľkolásky.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross