Kapustová má za sebou MS v USA, podala solídne výkony

28. februára 2022 | | |  |

SOLDIER HOLLOW - Revúcka reprezentantka v biatlone Ema Kapustová nastúpila v predošlých dňoch na preteky na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetiek v americkom Soldier Hollow.

Ema pretekala celkovo v troch závodoch. Prvým boli vytrvalostné preteky na 12,5 kilometra, ktoré sa konali vo štvrtok. Ema skončila celkovo na 15. mieste so stratou takmer štyroch minút na víťazku Sparkovú z Nemecka. Ema netrafila po jednom terči na prvých dvoch streľbách, no aj napriek tomu mala celkovo deviaty najrýchlejší strelecký čas. Za svoj výkon a fantastickú pozíciu získala Kapustová 26 bodov do rebríčka.

Do druhých pretekov nastúpila Kapustová v sobotu. Išlo o šprint na 7,5 kilometra. Ema získala opäť pozíciu v top 20, konkrétne 17. miesto. Len o dve pozície bola za krajankou Júliou Machyniakovou, za ktorou zaostala len pre pomalšiu streľbu. Na víťazku Voborníkovú stratila takmer jednu minútu a v nedeľňajších stíhacích pretekoch si tak vybojovala solídnu príležitosť súťažiť o vynikajúce umiestnenie.

Na posledných pretekoch zaznamenala Kapustová najlepší výsledok na MS. Z východiskovej 17. pozície zo šprintu sa v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov prebojovala do najlepšej desiatky pretekárok a v závode skončila deviata. Víťazkou bola opäť Češka Voborníková. Ema spravila v týchto pretekoch len jednu chybu na druhej položke v ľahu.