Kapustová má za sebou vydarený víkend v Nemecku, exceluje v streľbe

8. januára 2024 | | | |  |

OBERHOF – Revúcka biatlonistka Ema Kapustová vstúpila do Svetového pohára v biatlone ako veľký víchor. Stále len 21-ročná juniorka už trikrát v sezóne bodovala a celkovo má na svojom konte 31 bodov.

Tie posledná získala aj v šprinte a aj v stíhacích pretekoch v nemeckom Oberhofe. Najskôr si na 7,5-kilometrovej trati vybojovala 39. miesto a vďaka čistej streľbe získala dva body do celkového hodnotenia.

"Zhodnotila by som to tak, že som spoznala, čo je Oberhof. Je to tu celkom náročné, hlavne dojazdy na štadión a do cieľa. Určite som rada za ďalšie body, to je pre mňa niečo, čo ma motivuje. Strelecky som to zvládla super. Bežecky to nebolo super, no cítila som sa celkom fajn," povedala po prvých pretekoch v nemeckom stredisku.

Pred stíhacími pretekmi mala na svojom konte 45 presných rán na strelnici, čím sa radila medzi najlepšie strelkyne. Avšak, po stíhacích pretekoch ich mala na konte už 65 a stala sa najlepšou strelkyňou vo Svetovom pohári.

Vďaka vynikajúcej streľbe poskočila na 25. miesto a vylepšila si kariérne maximum o tri miesta. Za túto pozíciu získala 16 bodov a v celkovom hodnotení poskočila na 56. miesto. V stíhačke figuruje na 29. priečke.

"Som veľmi rada za ďalšie body a za výkon, ktorý bol kvalitný. Na strelnici som si to odpracovala na 100 percent. Štyri nuly beriem všetkými desiatimi. Bežecky som si to rozložila, vedela som sa potiahnuť. Som rada za lyže, ktoré išli a servisu ide veľká pochvala. Zistila som, že v Oberhofe to je náročné," dodala po stíhacích pretekoch.

V nedeľňajších pretekoch čakala na Kapustovú ženská štafeta, ktorú rozbiehala. Tím v zložení Kapustová, Mária Remeňová, Zuzana Remeňová a Júlia Machyniaková do cieľa neprišiel, pretože posledná menovaná bola predbehnutá o jedno kolo. Celkovo ale patrila Slovensku trinásta pozícia.