Kapustová ostala tesne za pódiom, do finále superšprintu šla z tretieho miesta

Ema Kapustová. Foto: Igor Stančík

OSRBLIE – Majstrovstvá sveta v letnom biatlone, ktoré sa konajú v Osrblí, sa začali už vo štvrtok, 24. augusta. Prvou disciplínou bol superšprint junioriek. Najskôr sa išla kvalifikácia, neskôr finále.

V akcii bolo šesť slovenských junioriek, medzi nimi aj rodáčka z Revúcej Ema Kapustová. Tá patrila k najlepším na svete. V kvalifikácii si vybojovala tretie miesto po čistých streľbách v ľahu aj v stoji. Predbehli ju len dve pretekárky – Lora Hristová a Valentína Dimitrová (obe z Bulharska).

Článok pokračuje pod reklamou

Kapustová mala aj druhý najrýchlejší bežecký čas spomedzi všetkých pretekárok. Sekundy strácala jedine na pomalšej streľbe. Do finále tak šla s veľkou ambíciou na medailu.

Tá jej však ušla len o niekoľko sekúnd. Kapustová sa vo finále prepadla o jednu priečku a napokon obsadila 4. miesto. Na úvodnú položku prišla v čelnej skupine, no v streľbe urobila dve chyby a prepadla sa do druhej desiatky.

Ema Kapustová (vľavo) pri streľbe. Foto: Igor Stančík

Na druhej položke urobila ďalšie dve chyby, no potom už bola stopercentná. Vďaka rýchlemu behu sa vrátila späť medzi elitu a napokon obsadila 4. miesto. Na víťazku Loru Hristovú stratila jednu minútu, medailla jej ušla o 24 sekúnd.

Kapustová sa ďalej na MS predstaví v sobotu a v nedeľu. Najskôr v prvý víkendový deň pobeží rýchlostné preteky o 10:00, v posledný deň šampionátu pôjde o 10:30 stíhacie preteky junioriek.