No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Karate Klub Revúca prijíma nových členov. V klube si miesto dokáže nájsť každý, hovorí tréner Rashid Bunjatov

5. septembra 2022 | | |  | 

REVÚCA - Športový klub v Revúcej nie je iba miestom na športovanie, ale je aj miestom, ktoré deti a rovnako i dospelých dokáže naučiť disciplíne a tiež vytvorí chuť športovať a pracovať na svojom zdraví.


K TÉME: Karate je pre mňa láska na celý život, povedal učiteľ a tréner karate v Revúcej Rashid Bunjatov. Na konto si pripísal ďalší úspech


Ako avizuje vedúci Karate Klubu Revúca a tréner Rashid Bunjatov, v klube si miesto dokáže nájsť každý. Pridať sa do klubu je možné už od tohto pondelka (5. 9.). Klub prijíma deti od piatich rokov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Dlhoročne spolupracujeme s CVČ v Revúcej, kde máme vytvorený záujmový krúžok a cez nich si vieme uplatniť vzdelávacie poukazy, keďže prijímateľom môžu byť len školské zariadenia. Časť takto získaných prostriedkov vieme použiť na nákup výstroja a vybavenia pre tréningový proces, takže, ak máme od svojich členov VZP, tak je to pomoc, hoci len malá," uviedol Bunjatov.

Poukazuje na niekoľko dôležitých bodov, ktoré klub dokáže novým členom ponúknuť:

  1. Dosahovanie technických stupňov vyspelosti od žiackych až po majstrovské, vhodne motivuje aj deti a mládež, ktoré nemajú súťažné ambície.
  2. Súťažná forma, to sú súborné cvičenia KATA, športový zápas KUMITE alebo AGILITY.
  3. Karate ako sebaobrana.
  4. Karate spojené s fitness.
  5. Tréning karate pre zdravý životný štýl a rozvoj osobnosti.
  6. Klub disponuje vynikajúcim tréningovým vybavením, s vlastným klubovým fitness centrom (profesionálne stroje a náčinie).

Na tréningoch sa naučíte techniky karate, nadobudnete silu, získate vytrvalosť, atletickú prípravu, koordinačné a reakčné schopnosti, súčasťou tréningov je tiež strečing, rôzne loptové a iné hry a rovnako si môžete vybudovať sebavedomie a pevnú vôľu.


  • KARATE – to nie je len rozvoj fyzických aspektov, ale i etické princípy a rozvoj duševnej stránky osobnosti cvičenca – pevná vôľa, vzájomná úcta, pokora, zdravé sebavedomie, sebadisciplína – vlastnosti, ktoré sa začínajú z bežného života často vytrácať.
  • KARATE – to nie sú len údery, kopy a kryty, ale aj rozvoj výbušnosti, sily, vytrvalosti, ohybnosti, koordinačných a reakčných schopností, atletická príprava, loptové a iné hry,
  • KARATE – to je tréningový a výchovný proces pod kvalifikovaným odborným dohľadom, tréningy rozdelené do skupín, podľa technickej vyspelosti a tréningové zaťaženie prispôsobené pre danú vekovú a výkonnostnú skupinu.

A čo potrebuješ na začiatok? "Stačí tričko s krátkym rukávom, tepláky – prípadne krátke športové nohavice, záleží, aké bude ešte počasie. Cvičí sa na boso, v telocvični máme športovú podlahu tatami," dodal tréner.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross