Kelemen zariadil výhru Slovenska nad USA, strelil dva góly

14. mája 2024 | | | |  |

OSTRAVA – Slovenskí hokejisti prekvapivo zvíťazili v treťom zápase majstrovstiev sveta v hokeji 2024, ktoré sa konajú v českých mestách Praha a Ostrava. Výber Craiga Ramsayho zdolal tím USA 5:4 po predĺžení.

Na výhre sa výrazne podieľal rodák z Lučenca Miloš Kelemen. V dueli strelil dva góly, keď najskôr otváral skóre zápasu už v 4. minúte po prihrávke od Matúša Sukeľa. Potom rozhodol o celkovom víťazstve Slovenska v predĺžení, keď pred americkým brankárom tečoval strelu Šimona Nemca.

"Myslím si, že už Šimonova strela mala gólové parametre, ja som sa snažil vytvoriť mu priestor. Potom odviedol "Pospec" dobrú prácu, dal to znova na Šimona a našťastie sa mi to podarilo tečovať. Ja som cítil, že som to tečoval, išiel som sa tešiť do rohu, ale všetci išli na druhú stranu. Obzrel som sa za seba a všetci boli preč. Dva body s Amerikou sú super. Diváci nás hnali celý zápas, aj vtedy, keď USA vyrovnali. Aj im patrí veľká vďaka. Myslím si, že dnes si dáme aj po jednom pivečku," povedal hrdina duelu po zápase pre JOJ Šport.

Článok pokračuje pod reklamou

Slovensko viedlo v zápase už 4:1, no v tretej tretine sa nezmohlo takmer na nič a svoju formu z dovtedajšieho priebehu zápasu si neudržal ani, aj tak skvelý, brankár Samuel Hlavaj. Ten celkovo vychytal 39 striel zo 43, ktoré na neho leteli.

Slovensko má po troch zápasoch v tabuľke päť bodov. Predošlé tri získal za výhru proti Kazachstanu 6:2. Priebežne mu v skupine B patrí druhá priečka hneď za Švédskom, ktoré má plný počet bodov (9). Na tím okolo kapitána Tomáša Tatara čaká ďalší súboj v stredu, 15. mája, o 20:20 proti outsiderovi skupiny z Poľska.