Keľo získal zlato na medzinárodnom turnaji ITF v Slovenskej Ľupči

Pavel Keľo, hráč Tenisovej akadémie v Rimavskej Sobote si úspešne počínal na medzinárodnom turnaji ITF J5 v Slovenskej Ľupči. Pod vedením trénera Mateja Bagačku zvíťazil vo štvorhre a vybojoval zlatú medailu. Jeho partnerom bol Michal Krajčí (TK Mladosť Košice).

V štvorhre ako 1.nasadený pár porazili v 1.kole poľských tenistov Oskar Grzegorzevski-Frederik Lechno-Wasiutynski 2:6 6:4 10:5. V štrvrťfinále vyradili českú dvojicu Aleš Hrdina-Matyas Říha 7:5 6:3. V semifinále veľmi hladko pokorili rumunský pár Robert Guna-Mihail Mario Alexandru Pop 6:1 6:0. Vo finále zvíťazili nad slovenskou dvojicou Norbert Marošík-Marcus Masarčin 6:4 7:6 a stali sa víťazmi celej štvorhry.

V dvojhre ako 1.nasadený hráč porazil v 1.kole poľského tenistu Jakuba Strzeleckého 6:3 6:3. V 2.kole podľahol rumunskému hráčovi Davidovi Manu v ťažkom a vyrovnanom trojsetovom zápase 3:6 6:4 3:6.

Je to jeho prvý titul na juniorskom okruhu ITF a veríme, že nie je posledný. Je veľkým povzbudením do jeho ďalšej tenisovej kariéry.

V najbližšej dobe 17.-19.augusta hrá na majstrovstvách Slovenska družstiev, ktoré sa konajú na dvorcoch TC Empire Trnava. Pavel hosťuje za TK Mladosť Košice.