Kickboxeri z Hnúšte a Revúcej sa v silnej konkurencii nestratili. V Bardejove si vybojovali medailové pozície

18. októbra 2023 | | | |  |
Zdroj: Ľuboslav Bodor a Alena Lukáčová

REVÚCA/HNÚŠŤA – Kickboxeristi z Revúcej i Hnúšte sa do ďalšej sezóny pustili plní síl, odhodlania a s chuťou dosahovať ďalšie úspechy. Členovia ani jedného z klubov nesklamali. Na 4. kole Open ligy v športovej hale Mier v Bardejove sa im naozaj darilo. Do zápasov nastúpili kickboxeri z 32 klubov zo štyroch krajín – Slovensko, Maďarsko, Poľsko a Ukrajina.

Súťažili minulú sobotu (14. októbra) a športovci z Kickbox Leonu Revúca si dovedna vybojovali 21 ocenení. Z toho dve boli zlaté, šesť strieborných a trinásť bronzových. Súťažilo sa na štyri tatami a v ringu.

Výsledky Kickbox Leonu Revúca:

Vladimír Baraník jun. LC -57 kg – 3. miesto, Fullcontact ring -60 kg – 3. miesto
Alexandra A. Baraníková CAD. PF -55 kg – 3. miesto, LC – 3. miesto
Mia Ďurišková PF CAD. -37kg – 3. miesto, LC – 2. miesto, KL – 2. miesto
Ondrej Horváth PF CAD. -47 kg – 1. miesto
Ludovít Horváth CAD. -28 kg KL – 3. miesto, LC – 3. miesto, PF -28 kg – 1. miesto
Anton Kiňo CAD. +57kg PF – 2. miesto, KL +69kg – 3. miesto
Štefan Kondáš CAD. -57 kg PF – 2. miesto
Sofia Kúdelová CAD. PF +55kg – 3. miesto, KL +60 kg – 3. miesto
Erik Rusňák CAD. -37 kg PF – 2. miesto
Valéria Rusňáková -47 PF – 3. miesto, KL -46 kg – 2. miesto
Kristína Tkáčiková CAD. +60kg LC – 3. miesto, KL – 3. miesto

Klub Kick-Box Len Hnúšťa na týchto pretekoch reprezentovalo päť pretekárov – Jerguš Bútor, Ema Kocúrová, Rebeca Rapčanová, Róbert Bekker a Lukáš Dzuba. Najmladšiemu členovi Jergušovi Bútorovi sa podarilo vybovajovať v kategórii pointfighting do -30 kg striebornú priečku. Nepremohol len favorita v tejto skupine, ktorý má za sebou veľa súťaží aj v zahraničí.

Ďalšou zo skupiny, ktorá nastúpila na zápasy v kategóriách cadet kightlight a lightcontact do -46 kg, bola Rebeca Rapčanová, ktorá nastúpila na svoje prvé zápasy a počínala si veľmi dobre. V kightlighte si vybojovala bronzovú medailu.

Do zápasov Ema Kocúrová nastúpila v kategórii cadet lightcontact a kicklight do -60 kg, ktorá získala striebro v kategórií lightcontact a bronz v kategórii kicklight.

Lukáš Dzuba patrí už medzi skúsených reprezentantov klubu a zápasil v kategórii seniori kicklight a lightcontact do -89 kg. Prebojoval sa až do finále v kategórii lightcontact, kde napokon získal striebro. V kategórii kicklight sa dostal do štvrťfinále a získal bronzovú medailu.

Posledný nastúpil do zápasu najstarší člen hnúšťanskej výpravy Róbert Bekker. V kategórii seniori kighlight do -79 kg podal dobrý výkon, ktorý mu zaručil striebornú medailu.