Kickboxeri z Hnúšte si z druhého ligového kola odniesli niekoľko cenných kovov

27. apríla 2023 | | |  |
Zdroj: Kick-Box Leon Hnúšta/mesto Hnúšťa

HNÚŠŤA – Hnúšťanskí kickboxeri sa zúčastnili ďalšej súťaže, tentokrát v Lučenci. V športovej hale sa na 2. kole Open ligy Slovenského zväzu kickboxu uplynulú sobotu (22. 4.) stretlo 213 pretekárov. Súťažiť prišli aj športovci z Maďarska a Ukrajiny.

Klub Kick-Box Leon Hnúšťa na súťaži reprezentovalo deväť pretekárov, od tých najmenších až po seniorov. Jerguš Bútor a Tomáš Hronec súťažili v kategórii deti. Obaja sa súťaže zúčastnili prvýkrát. V silnej konkurencii súťažiacich sa im darilo a v kategórii pointfighting do -30 kg si vybojovali bronzové priečky.

Za cadetov do -52 kg na tatami po prvýkrát nastúpil Jakub Hronec, ktorý sa súboja nebál a bojoval so starším a vyšším súperom. Rovnako sa mu podarilo vybojovať bronzovú medailu.

V disciplínach kicklight a lightcontact nastúpila Ema Kocúrová v kategórii do -60 kg, ktorá mala rovnako svoju súťažnú premiéru a darilo sa jej veľmi dobre. Pre klub získala cenné body za dve strieborné priečky v oboch disciplínach.

Druhým cadetom na tatamoch, ktorý bojoval o medialu bol Matúš Morong v disciplínach kicklight a lightcontact v kategórii +69 kg. Matúš sa stretol so silnými súpermi a v oboch štýloch získal bronzové priečky.

V lightcontacte do -89 kg nastúpil na zápas Lukáš Dzuba. Lukášovi sa veľmi nedarilo bodovať a tak zápas prehral. Za seniorov v štýle lowkick v ringu nastúpili skúsení borci, no konkurencia bola silnejšia. Róbert Bekker prehral v zápase s reprezentantom Slovenska do -89 kg a získal striebornú medailu.

V štýle lowkick do -91 kg na tatami nastúpil Martin Radič a bol to jeho prvý súťažný boj. Z Lučenca si odniesol bronz. Napokon do ringu nastúpil junior Dominik Pavlík v štýle K1 do -86 kg a v súťaži sa mu podarilo vybojovať zlatú priečku.

Klub Kick-Box Leon Hnúšťa si zo súťaže odniesol dovedna 10 medailí.