Kickobxeri z Hnúšte sa nestratili. V silnej konkurencii získali cenné kovy

10. apríla 2024 | | | |  |
Zdroj foto: Alena Lukáčová

POPRAD/HNÚŠŤA – O tom, že Hnúšťa má skvelých športovcov niet pochýb. Prvú aprílovú sobotu (6. 4.) to potvrdili kickboxeristi, ktorí si z Popradu odniesli niekoľko cenných kovov.

Zúčastnili sa 2. kola Open Ligy SZKB, na ktoré prišlo 427 súťažiacich z 30 klubov a troch krajín – Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Podujatie zorganizoval domáci klub Body Gym Poprad v novej hale strednej odbornej školy.

Na zápasisko po prvýkrát vstúpila Dominika Urbanová za deti a Patrik Košičiar za seniorov. Okrem nich súťažili už ostrieľaní zápasníci Jerguš Bútor, Ema Kocúrová, Matúš Morong a Vratko Košičiar.

Prvá menovaná si vybojovala zlatú priečku v štýle PF -33 kg. Bronzovú medailu si odniesol Jerguš Bútor, ktorý súťažil v kategórii PF do -30 kg. Ema Kocúrová triumfovala v kategórii junioriek LC do -55 kg a získala zlato. Úspešná bola aj v kategórii KL -55 kg a rovnako získala zlaté ocenenie. Na tretej priečke sa umiestnil aj Patrik Košičiar v kategórii seniori KL do -75 kg. A na rovnakom mieste skončil aj Vratko Košičiar v kategórii seniori low kick do 75 kg.

Kick-Box Leon Hnúšťa si v Poprade uchmatol dovedna tri zlaté a tri bronzové medaily.