No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kino láme niekoľkoročné rekordy v návštevnosti. Film Únos zaujal všetky generácie

perex-kinoRimavskosobotské kino Orbis láme v súčasnosti niekoľkoročné rekordy v návštevnosti. Priemerne prekračuje päťdesiatku. „Takéto čísla sme mali pred niekoľkými rokmi, keď sa premietali filmy ako bol Titanic,“ povedala pre Rimava.sk vedúca kina Orbis Eva Zibríková.

Podľa jej slov nový slovenský film Únos, ktorý premietali uplynulé dni, zaujal starších i mladších. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami na slovenskej politickej scéne deväťdesiatych rokov, kedy bol syn vtedajšieho prezidenta zavlečený do zahraničia. „Prišli starší, ktorí poznajú túto tému, ale film zaujal aj mladých,“ priblížila Zibríková a dodala, že Únos si prišli pozrieť aj takí, ktorí do kina nechodia. Ako ďalej uviedla, film premietajú ešte dnes, 6. marca o 18:00 hod. Ak ho ale dnes nestíhate, môžete sa tešiť na jeho opakovanie. „Chceli by sme ho ešte zreprízovať, možno začiatkom apríla,“ poznamenala vedúca kina, podľa ktorej začiatok marca v kine zaujala návštevníkov aj rozprávka Balerína či Logan: Wolverine, ktorý taktiež ešte dnes premietajú, a to od 20:00 hod.

Rovnako aj mesiac február pritiahol do kina Orbis množstvo návštevníkov. Okrem príbehu s názvom Lego: Batman vo filme zaujal i ďalší slovenský film Všetko alebo nič. „Tento film sme opakovali aj v utorok počas minulotýždňových jarných prázdnin. V utorok, kedy nezvykneme premietať prišlo takmer 160 ľudí,“ avizuje Zibríková. Ako zároveň dodala, pozitívne ohlasy ohľadom premietania filmov majú aj od návštevníkov. „Podľa nich dávame neskutočné dobré filmy, kvôli ktorým navštívia kino i osemkrát do mesiaca,“ podotkla.

A na čo sa ešte môžete tešiť tento mesiac? Marec podľa Zibríkovej bude patriť oskarovým filmom. „Budeme premietať film Miesto pri mori, La La Land i Moonlight,“ priblížila vedúca kina. Kompletný program kina Orbis na marec si môžete pozrieť aj na Rimava.sk v Kalendári podujatí.

[totalpoll id="102284"]

Výsledky sa zobrazia po hlasovaní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross