No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Upírska sága vypredala rimavskosobotské kino dva dni po sebe

19. novembra 2012 |  | | |

Populárna upírska Twilight-sága sa v rimavskosobotskom Kine Orbis postarala o zaplnenú kinosálu, dokonca dva dni po sebe. Ako pre Rimava.sk potvrdila vedúca kina Eva Zibríková, v piatok aj v sobotu mali na druhú časť filmu Úsvit vypredané. „Tento rok to bol jednoznačne divácky najúspešnejší film,“ hovorí vedúca kina, ktorá si nespomína, kedy naposledy prišlo do kina na to isté predstavenie toľko ľudí. „V nedeľu večer sme predali už „len“ dvesto lístkov, to už bola úplná pohoda,“ hovorí so smiechom Zibríková a dodáva, že príbeh upírskej rodiny, ktorý premietajú od štvrtka, tak celkovo videlo vyše 1 300 divákov. Podľa slov vedúcej kino zaplnili hlavne tínedžeri, zaujal však aj mnohých dospelých. Twilight je na programe ešte dva dni.

Vedúca kina si návštevnosť od zavedenia digitalizácie veľmi pochvaľuje. Ako uviedla, od konca septembra, kedy spustili nový spôsob premietania, zaznamenali približne 5 tisíc divákov. Výhodou je, že filmové novinky môžu premietať hneď a nie s oneskorením, ako tomu bolo predtým. Začiatkom mesiaca bol úspešný aj film o Jamesovi Bondovi Skyfall, pozrelo si ho 500 divákov. Ako Zibríková avizuje, v decembri si prídu na svoje deti a fanúšikovia rozprávok, premietnu aj Annu Kareninu. Tento mesiac je ešte na programe filmový epos Atlas mrakov či príbeh surfera Mavericks: Na divokej vlne.

Romantický príbeh Belly a upíra Edwarda si aj vlani pripísal najvyššiu návštevnosť, prišlo naň viac ako tisíc ľudí. Predvlani bola divácky najúspešnejšou rozprávka o zelenom obrovi Shrekovi.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross