No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kino zaplnené takmer do posledného miesta. Dôvod? Päťdesiat odtieňov sivej

17. februára 2015 | |  | | |

50 odtieňov sivejNajprv kniha, z ktorej sa predali milióny výtlačkov po celom svete, teraz filmové spracovanie, ktoré láme rekordy návštevnosti v kinách. Päťdesiat odtieňov sivej sa aj v Rimavskej Sobote zaradilo medzi filmy, ktoré tunajšie Kino Orbis zaplnili takmer do posledného miesta. Počas piatich dní si pikantný príbeh pozrelo skoro 1 500 divákov. Ako ďalej pre Rimava.sk potvrdila vedúca kina Eva Zibríková, ide tak zatiaľ o bezkonkurenčne najvyššiu návštevnosť v tomto roku. Pre porovnanie, upírsku Twilight-ságu, ktorá bola najúspešnejším filmom v roku 2012, videlo 1300 divákov.

Film Päťdesiat odtieňov sivej uviedli v slovenských kinách vo štvrtok, 12. februára, počas uplynulého víkendu si ho na Slovensku pozrelo vyše 108 tisíc divákov. V rimavskosobotskom kine bolo najúspešnejšie piatkové premietanie ale tiež sobotňajšie - valentínske. Na maďarskú verziu filmu prišlo v nedeľu približne tristo divákov, uviedla vedúca kina.

Päťdesiat odtieňov sivej je o vzťahu nesmelej študentky Anastasie Steelovej a multimilionára Christiana Greya, majiteľa červenej spálne so sado-maso pomôckami. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov. Z trilógie sa však na celom svete predalo už vyše 100 miliónov kópií. Vo filmovom spracovaní režisérky Sam Taylor-Johnson si zahrali Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Max Martini či Rita Ora.

Napriek tomu, že filmové spracovanie svetoznámeho románu nastavilo latku návštevnosti v Kine Orbis hneď v úvode roka poriadne vysoko, podľa vedúcej kina nebude núdza o divácky atraktívne filmy ani v ďalších mesiacoch. V Kine Orbis uvidia diváci Rýchlo a zbesilo 7, Jurský park a na jeseň aj ďalší príbeh Jamesa Bonda. Vo februári je ešte na programe Kingsman – Tajná služba aj Americký ostreľovač.

Program Kina Orbis nájdete aj v Kalendári podujatí na Rimava.sk.

Zdroj: Rimava.sk / SITA (foto: Kinema.sk)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross