No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec má novú poslankyňu, jej predchodca sa pre políciu mandátu vzdal

Foto: ilustračné

KLENOVEC – Martin Štefánik sa vzdal postu poslanca Obecného zastupiteľstva v Klenovci a v súčasnosti je príslušníkom tamojšej obecnej polície. Jeho miesto už oficiálne zaujala Blažena Hrušková, ktorá na uplynulom obecnom zastupiteľstve zložila sľub poslankyne.

Iniciatívna bola už na prvom zasadnutí

Blažena Hrušková, riaditeľka Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti, je obecnou poslankyňou od 8. apríla. „Vo voľbách mala 419 platných hlasov,“ povedala starostka obce Zlata Kaštanová, ktorá poslankyni k nástupu zablahoželala. Martinovi Štefánikovi sa zas poďakovala za jeho dlhoročnú prácu poslanca i jej zástupcu.

Článok pokračuje pod reklamouAko pre Rimava.sk povedala Blažena Hrušková, zvolenie za poslankyňu ju úprimne potešilo, aj keď sa tak stalo v polčase volebného obdobia. Obec Klenovec podľa nej tvorí jeden volebný obvod, a preto sa môže stať, že niektorá časť nebude mať vlastného poslanca. „Stalo sa to v časti, kde bývam aj ja. Už dlhšiu dobu sme nemali poslanca,“ povedala Hrušková s tým, že podľa jej názoru pozná poslanec lepšie problémy obyvateľov danej časti vtedy, keď v tej lokalite sám býva.

„Uvedomujem si však aj to, že je potrebné, aby poslanec poznal celú obec, v ktorej žije. Ešte predtým, ako sa konalo obecné zastupiteľstvo, na ktorom som zložila sľub, ma oslovili obyvatelia Ulice 9. mája a Nová štvrť s tým, že v minulom roku bol v tejto časti zrušený obchod s potravinami,“ hovorí o jednom z problémov novozvolená poslankyňa. Obyvatelia chceli, aby bol obchod opäť otvorený.

„Aj keď si uvedomujem, že to, čo sa raz zruší, sa veľmi ťažko obnovuje, som hneď na tom prvom zastupiteľstve dala podnet na to, aby predstavitelia obce iniciovali stretnutie s predstaviteľmi obchodu a rokovali o znovuotvorení,“ vysvetlila poslankyňa s tým, že v tej časti žije veľa ľudí v dôchodkovom veku, ktorým by obchod na blízku vyhovoval.

Blažena Hrušková bola taktiež vymenovaná do komisie školstva, športu a kultúry, ku ktorej má podľa jej slov blízko. „Vzdelávanie je mojou profesiou, rovnako mi je blízka aj kultúra a šport. Prvé, čo by som chcela, je iniciovať alebo pomôcť pri organizovaní Gemersko-malohontských folklórnych slávností,“ prezradila ďalej zo svojich prvotných plánov Hrušková.

Článok pokračuje pod reklamouČo sa týka športu, podľa jej slov ju zarazilo to, že u nich v obci skončil futbal. „Veľmi ma to zamrzelo. Prostredníctvom komisie by som chcela urobiť niečo pre to, aby sme futbal v Klenovci vzkriesili,“ dodala Blažena Hrušková s tým, že ďalšie jej plány ukáže až čas.

Starostka obce má nového zástupcu

Po odchode Martina Štefánika ostalo voľné aj miesto zástupcu starostky obce. Rovnako na uplynulom zastupiteľstve na túto pozíciu starostka vymenovala poslanca Milana Čajka, ktorý má podľa Kaštanovej dlhoročné skúsenosti a aktívny prístup.

Martin Štefánik sa mandátu vzdal k 31. januáru, a to pre nezlučiteľnosť funkcie poslanca a zamestnanca obce Klenovec. „Od prvého februára som obecným policajtom,“ uviedol ešte vo februári Štefánik.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross