No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KLENOVEC: Športovú halu za vládne peniaze stavať zatiaľ nezačali

23. októbra 2012 |  | | |

Novú viacúčelovú športovú halu, na ktorú obec Klenovec v okrese Rimavská Sobota dostala z vládnej rezervy 200 tis. eur, v tomto roku už stavať nezačnú. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla starostka Klenovca Zlata Kaštanová, nemajú ešte projekt a keďže v rozpočte s ním ani nepočítali, nemajú naň ani financie. Podľa Kaštanovej je peňazí na postavenie haly málo a obec by preto musela hľadať ďalšie zdroje na dofinancovanie, prevádzka by rovnako ostala na pleciach samosprávy. Ako doplnila, poslanci obecného zastupiteľstva sú za novú halu, no do úvahy prichádza aj možnosť opraviť starý kultúrny dom v centre. Podľa starostky by na ňom mohli prerobiť strechu, aby priestory mohli využívať aj bedmintonisti. Tí sú podľa dosiahnutých výsledkov najúspešnejším bedmintonovým klubom Slovenska, jednotlivcom sa darí aj na svetových súťažiach.

Ako Kaštanová poznamenala, voči novej hale má výhrady. Ako tvrdí, športové haly na Slovensku sa skôr zatvárajú, pretože vyrábajú na prevádzke straty, preto by radšej opravila chodníky. "Aby sme halu dokázali prevádzkovať, športovci by si za ňu museli platiť," tvrdí Kaštanová a dodáva, že verejnosť doposiaľ v obci využíva tri priestory na športy zadarmo.

Podľa slov poslanca obecného zastupiteľstva a bývalého starostu obce Pavla Struhára, využitie financií od vlády je viazané na dva roky, stavať sa preto bude na budúci rok. Ako priznal, suma na postavenie haly nie je veľká, bedmintonisti však mali požiadavky a projekty už dávnejšie. "Zaslúžia si to," povedal Struhár. Ako tvrdí, vie o tom, že starostka by radšej opravovala chodníky, ale podľa neho majú teraz jedinečnú možnosť na postavenie haly. "Takáto šanca tu už nebude," dodal. Ako podotkol, na obecnom zastupiteľstve sa preto dohodli, že projektanti majú vypracovať alternatívy na novú halu aj na opravu starého kultúrneho domu a potom vyberú tú najvýhodnejšiu. Struhár pripustil obavy z prevádzkovania haly, ako však podotkol, aj on mal za svojho starostovania podobné problémy a poradil si.

O uvoľnení finančnej rezervy štátu rozhodla vláda na svojom júnovom výjazdovom rokovaní v Poltári. Do okresu Rimavská Sobota bol poukázaný milión eur. Podporené boli mestá Rimavská Sobota, Hnúšťa, Tisovec a 18 ďalších obcí zo severu okresu. V R. Sobote a Hnúšti z nich opavujú cesty, v Tisovci športový areál Rudolfa Valenta.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
V Hnúšti začínajú s opravou ciest 
Za vládne peniaze v obciach obnovujú kultúrne domy, doložiť musia aj zo svojho
HRACHOVO: V obci majú opravený rozhlas, v Kraskove menia osvetlenie
R. SOBOTA: Dotácie od štátu dostali obce na severe okresu
Okres R. Sobota dostane od vlády milión eur, Revúca a Poltár tiež


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross