No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KLENOVEC: Z rezervného fondu opravia cesty, chodníky či parkovacie plochy

klenovecZ ušetrených financií opravia v Klenovci cesty, chodníky či parkovacie plochy. „Z ušetrených peňazí chceme postaviť aj bezbariérový vstup do lekárne v obci, urobiť spevnené plochy na sídlisku, na ktorom je problém s parkovaním,“ uviedla pre Rimava.sk starostka Klenovca Zlata Kaštanová, podľa ktorej si tieto veci vyžadovali rekonštrukciu, niektoré z nich už boli aj v havarijnom stave. Ako ďalej priblížila obec na tieto rekonštrukčné práce vyčlenila z ušetrených financií sumu vo výške 130 tis. eur.

S niektorými prácami už podľa jej slov začali. „S asfaltovaním chodníkov by sa malo začať koncom júla, začiatkom augusta,“ poznamenala starostka, podľa ktorej sa oprave nevyhne ani oddychová zóna. Ako podotkla za sebou už majú práce na detskom ihrisku ako aj opravu schodísk.

Z financií, ktoré sa im podarilo ušetriť by chceli podľa Kaštanovej investovať aj do výmeny okien na materskej škôlke. „Tie sú v katastrofálnom stave. Pomaly sa už ani otvárať nedajú,“ priblížila a dodala, že financie by chceli použiť aj na vyregulovanie sústavy kúrenia v materskej škôlke.

Na otázku, prečo ušetrené financie nedali na sprevádzkovanie kúpaliska, starostka odpovedala, že je potrebné riešiť akútnejšie veci. „Do bazéna, ktorý slúži iba dva mesiace, by sme museli dať všetky ušetrené peniaze, ktoré by možno ani nestačili. Toto sú veci, ktoré sa využívajú celoročne, takže toto je prioritnejšie,“ ozrejmila.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross