No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kocúrová bojovala v silnej konkurencii. Región reprezentovala na najväčšom podujatí v Európe

19. júna 2024 | | | |  | 
Zdroj: Alena Lukáčová/KickBox Leon Hnúšťa

BUDAPEŠŤ/HNÚŠŤA – Najväčšie kickboxerské podujatie v Európe hostilo 382 klubov z 50 krajín sveta. Na 26. ročníku World Cup Budapešť sa stretlo 2 272 súťažiacich dovedna na 3 339 štartoch. Medzi nimi stála aj reprezentantka nášho regiónu a Slovenska Ema Kocúrová.

Prestížne podujatie sa v maďarskej metropole konalo od 13. do 16. júna a tisíce športovcov sa stretli v SYMA Bok Arene, aby si zmerali svoje sily a predviedli svoje schopnosti a zručnosti.

Tento ročník sa zapíše do histórie aj rekordnou účasťou zo Slovenska. Na šampionát vycestovalo 79 pretekárov z 26 klubov a postavili sa na 117 štartov.

Článok pokračuje pod reklamou


Za KickBox Leon Hnúšťa a Slovensko nastúpila do bojov o cenné kovy 16-ročná juniorka Ema Kocúrová.

Vo svojich kategóriách mala až 18 súperiek. V silnej konkurencii zabojovala a umiestnila sa nakoniec v štýle lightcontact do 55 kg na peknom 5. mieste.

"Je to zatiaľ jej najväčší úspech počas jej pretekárskej kariéry. Dúfajme, že sa jej bude naďalej dariť a bude podávať takéto skvelé výkony. Emka, gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska a mesta Hnúšťa," okomentovala Alena Lukáčová za KickBox Leon Hnúšťa.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross