No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto skolaudovalo kanalizáciu v priemyselnom parku

Rimavskosobotská samospráva predložila ministerstvu právoplatné kolaudačné rozhodnutie na kanalizáciu v priemyselnom parku v areáli bývalých kasární.Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca komunikačného oddelenia Ministerstva hospodárstva (MH) SR Dagmar Hlavatá. Podľa Stanislava Jurikoviča, hovorcu ministra, rozhodnutie o povolení užívať stavbu - vodovod, splaškovú a dažďovú kanalizáciu, predložilo mesto 4. marca. „Rozhodnutie, ktoré vydal Obvodný úrad životného prostredia v Rimavskej Sobote nadobudlo právoplatnosť dňa 28.februára,“ spresnil Jurikovič. Podľa jeho slov samospráva dodržala termín, pretože podľa zmluvy medzi MH SR a mestom malo byť kolaudačné rozhodnutie predložené do 7 pracovných dní po nadobudnutí právoplatnosti.

Skolaudovaniu kanalizácie v priemyselnom parku bránila neskolaudovaná kanalizácia  v Tomašovej, na ktorú je napojená. Pri výstavbe kanalizácie v Tomašovej samospráva prekopala aj súkromné pozemky vo vlastníctve dcéry súčasného primátora. Pozemky o výmere 843 m² malo mesto podľa januárového uznesenia poslancov odkúpiť za 25 eur za meter štvorcový, celkovo za približne 21 tisíc eur. Poslanecký klub SMER-SD však vzápätí na svojej internetovej stránke vyzval primátora, aby uznesenie vetoval. Ten vyhlásil, že ich stanovisko rešpektuje a rozhodnutie skutočne ostalo nepodpísané. Vo februári vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková poslancov informovala, že ak mesto nepredloží chýbajúce doklady, hrozí, že musí vrátiť štátnu dotáciu vo výške viac ako 530 tisíc eur. Poslanci napokon prijali nové uznesenie, podľa ktorého bola kúpna cena stanovená na 20 eur za meter štvorcový, celkovo na 16 860 eur. Kúpna zmluva bola uzavretá 19. februára, je zverejnená na stránke mesta.

Mesto by malo v tomto roku pokračovať v budovaní priemyselného parku, ako Rimava.sk informovala, ministerstvo schválilo dotáciu vo výške 449 tisíc eur. Podľa vedúcej komunikačného oddelenia je určená na výstavbu dopravnej infraštruktúry - komunikácie v priemyselnej zóne a okružnú križovatku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross